آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

خمیر دندان لمینت شده به گونه ای طراحی شده است که ضخامت بسیار کمی داشته باشد و پس از قرار گرفتن روی مینای دندان ظاهری غیرعادی برای دندان های فردی ایجاد نمی کند.
لمینت دندان ممکن است یکی از بهترین و کم تهاجمی ترین راه ها برای بهبود طراحی لبخند و لبخند باشد زیبایی دندان ها را افزایش دهید دانستن.

در این مقاله خواهید خواند:

 • لمینت دندان چیست؟
 • آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟
 • مزایای لمینت بدون برش دندان
 • برندهای تولید کننده لمینت دندان بدون برش چیست؟
 • مراقبت بعد از لمینت بدون کشیدن دندان
 • هزینه لمینت بدون برش دندان
 • آیا بیمه هزینه آن را پرداخت می کند؟

اگر به هر دلیلی از ظاهر دندان های خود راضی نیستید، می توانید به لمینت دندان روی بیاورید. در حین لمینت دندان، مینای دندان تا حدی تراشیده می شود و سپس یک لایه سرامیکی روی آن قرار می گیرد تا عیوب را به بهترین نحو پوشش دهد.
سیمان دندان غیر تهاجمی که یک روش غیر تهاجمی است، نوعی روکش است. فوق العاده نازک آنها کمتر از سه دهم میلی متر هستند و می توان آنها را به دندان های جلویی چسباند.

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

از آنجایی که تراشیدن دندان ها می تواند باعث ریزش مینای دندان شود، بسیاری از افراد از لمینیت صرف نظر می کنند و کامپوزیت های دندانی را انتخاب می کنند. لمینت بدون دندان لمینت دقیقا برای این افراد ساخته شده است.

دندان های لمینت شده بدون برش طراحی می شوند. ضخامتش خیلی کمه و بعد از قرار گرفتن روی مینای دندان ظاهر غیرعادی برای تک تک دندان ها ایجاد نمی کنند.
اما ضخامت لمینت های استاندارد به حدی است که دندانپزشکان مجبورند مینای دندان های اصلی را بتراشند تا از ظاهر غیر طبیعی تک تک دندان ها جلوگیری کنند. لمینت های لمینت دارای ضخامت های مختلفی هستند و توسط برندهای مختلف تولید می شوند.

قبل از اینکه طرح لبخند خود را با کمک لامینت دندان اصلاح کنید، باید در مورد این نوع لامینا اطلاعاتی داشته باشید.
در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد لمینت دندان، لمینت دندان بدون برش، مزایای لمینت دندان بدون برش، برندهای معروف سازنده، مراقبت های بعد و هزینه را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت های دندان لایه های سرامیکی هستند که بر روی دندان ها قرار می گیرند و عیوب و عیوب آن ها را برطرف می کنند. به طور معمول، لامینه ها نسبتاً ضخیم هستند و با قرار دادن این سرامیک ها روی دندان، ممکن است دندان ها کمی بیرون زده و ظاهر دندان ها را تحت تأثیر قرار دهند.
به همین دلیل، بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می دهند قبل از قرار دادن لمینت روی دندان، مقداری از مینای دندان را بتراشند تا دندان ها نازک شوند.

نصب لمینت هایی که نیازی به کشیدن دندان ندارند حدود 1 ماه و دو جلسه طول می کشد. دلیل تاخیر برش نشدن لمینت ها در آزمایشگاه های خارج از کشور است.

حذف مینای دندان می تواند استحکام دندان ها را کاهش داده و عمر آنها را کوتاه کند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند کامپوزیت های دندانی بسازند.
کامپوزیت های دندانی عموماً قیمت کمتری نسبت به لمینت های دندانی دارند، اما ظاهر دندان ها به دلیل ضخامت زیاد این لایه ها و نداشتن مینای دندان بسیار غیر طبیعی خواهد بود. دندان های لمینت نشده برای حل این مشکل درست شده اند و شما می توانید بدون تراشیدن دندان های خود طرح لبخند خود را بهبود ببخشید.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
نسخه سحرآمیز ترامپ برای دورزدن کرونا

بیشتر بخوانید: چسب سفید کننده دندان چیست؟


آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است و امروزه در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لانست های دندانی به قدری نازک هستند که برای قرار دادن در دندان نیازی به تراشیدن یا پر کردن ندارند. لمینت No Prep مزایای بیشتری نسبت به نوع لمینت استاندارد دارد و به همین دلیل است که بسیار محبوب هستند.

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

این نوع لمینت ها کمتر از سه دهم میلی متر بر روی مینا ضخامت دارند و نسبت به لمینت های دندانی استاندارد تهاجمی کمتری دارند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به لمینت علاقه دارید اما از تراشیدن مینای دندان و آسیب دیدن دندان هایتان می ترسید، لمینت تراشیده نشده برای شما مناسب است.

نصب لمینت هایی که نیازی به کشیدن دندان ندارند حدود 1 ماه و دو جلسه طول می کشد. دلیل تاخیر تهیه لمینت لمینت در آزمایشگاه های خارج از کشور و در درجه اول می باشد دندان های شما در جلسه اول قالب گیری می شوند سپس سفارشاتی از خارج از کشور گرفته می شود تا این نوع لمینت مناسب دندان شما باشد. تحویل 2-3 هفته طول می کشد. در نتیجه بعد از حدود 3 هفته تا 1 ماه به دندان های شما می چسبند.

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

مزایای لمینت بدون برش دندان

بدون شک مزیت اصلی و محوری این نوع لمینت عدم آسیب به مینای دندان است که می تواند عمر دندان را افزایش دهد. برخی از مزایای دیگر پارکت لمینت عبارتند از:

 • این گونه لمینت ها به خوبی در مینای دندان قرار می گیرند و استحکام زیادی دارند.
 • نیازی به تزریق ماده بی حسی نیست زیرا نیازی به تراشیدن دندان نیست.
 • این لمینت ها کاملا مطابق با خواست مشتری طراحی شده اند.
 • طول عمر آنها بیش از 10 سال خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: وقتی مینای دندان ضعیف می شود …


 • چون نازک است زیبایی بیشتر و ظاهری طبیعی تر در مقایسه با لمینت های استاندارد.
 • نتراشیدن دندان ها نیز باعث ضعیف شدن آن ها می شود.
 • آنها به دلیل ظاهر زیبایی که به ارمغان می آورند مقرون به صرفه هستند.
 • برخلاف تصور عموم، گاز گرفتن و جویدن غذا با این لمینت ها کار سختی نخواهد بود.
 • تراشیدن دندان ها به این معنی است که دندان های پایین به غذاهای سرد و گرم حساس نیستند.
 • نازک بودن لمینت ها مانع از قرار گرفتن دندان های شما در موقعیت طبیعی خود می شود.
 • صبور او می تواند در صورت نیاز آنها را از دندان های خود بیرون بیاورد.
 • عیوب دندان از جمله فاصله بین دندان ها، کوتاهی یا کج بودن دندان را به خوبی بپوشانید.
مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
بهترین کرگدن تهران

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

برندهای تولید کننده لمینت دندان بدون برش چیست؟

علیرغم اینکه چنین لمینت هایی در بین مردم بسیار محبوب هستند، بسیاری از برندها شروع به تولید آنها نکرده اند. به طور کلی سه برند معروف Lumineers، Durathin و Vivaneers برندهایی هستند که لمینت های دندان را بدون تراشیدن تولید می کنند. هر کدام از این برندها به نوبه خود مزایای زیادی دارند.
اما شناخته شده ترین برند در کشور ما لومیناریس است که لمینت های فوق نازک تولید می کند. برای نصب لمینت این برند ابتدا باید برخی از عیوب دندان ها را اصلاح کرد. اما نگران نباشید، اصلاح این عیوب به مینای دندان شما آسیبی نمی رساند. قبل از اقدام، حتما با هر سه برند و مزایا و معایب آنها آشنا شوید.

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

مراقبت بعد از لمینت بدون کشیدن دندان

بسیاری از افراد بر این باورند که از آنجایی که لمینت های جدید یا برش نخورده لایه های بسیار نازکی هستند، پس از قرار دادن آنها روی دندان باید دقت زیادی کرد. زمانی که اینطور نیست. رعایت بهداشت دهان و دندان برای سلامت این گونه لمینت ها کافی است.

اگر قبل از لمینت دندان نیاز به درمان های دیگری مانند ارتودنسی دندان باشد طبیعتا هزینه لمینت دندان بیشتر خواهد بود.

برخی از درمان های اصلی عبارتند از:

 • از مسواک های نرم استفاده کنید
 • از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید
 • نوشیدنی های الکلی، چای و قهوه مصرف نکنید
 • ترک سیگار
 • غذای سفت را گاز نگیرید و چیزی را با دندان باز نکنید.
 • مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه

تنها با این درمان ها می توانید بهترین مراقبت از دندان های زیبای خود را داشته باشید و نگران شکستن یا آسیب دائمی آنها نباشید.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
۵ فنجان سبز برای متوقف کردن ویروس‌ها

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

هزینه لمینت بدون برش دندان

بدیهی است که هزینه این نوع لمینت می تواند به عوامل متعددی از جمله برند لمینت بدون برش بستگی داشته باشد. برای تعیین قیمت دقیق این لمینت ها باید به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک پس از معاینه کامل دندان های شما هزینه را تعیین می کند.

آیا لمینت دندان بدون برش امکان پذیر است؟

اگر قبل از لمینت دندان نیاز به درمان های دیگری مانند ارتودنسی دندان باشد طبیعتا هزینه لمینت دندان بیشتر خواهد بود.
تعداد لمینت های مورد نیاز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت تمام شده این نوع لمینت است. دندانپزشک پس از معاینه برند مورد نظر شما را مشخص می کند و با توجه به عوامل ذکر شده برآورد هزینه نهایی مشخص می شود.

آیا بیمه هزینه آن را پرداخت می کند؟

اکثر شرکت های بیمه در کشور ما فقط هزینه عمل های پزشکی را پرداخت می کنند و مسئولیتی در قبال هزینه عمل های زیبایی نمی پذیرند.
لمینت دندان نیز یک عمل زیبایی است و اغلب انجام می شود شرکت های بیمه هزینه ای برای آن پرداخت نمی کنند. لمینت تراش نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شرکت های بیمه موظف به پرداخت هزینه آن نیستند. بنابراین قبل از اقدام همه این نکات را در نظر بگیرید و پس از اطمینان به دندانپزشک مراجعه کنید و بدون برش لمینت را نصب کنید.

خلاصه
لمینت دندان برش نخورده بسیار نازک است و به خوبی به مینای دندان می‌چسبد. طول عمر این لمینت بیش از 10 سال است اما در صورت نیاز می توانید آن را از روی دندان های خود جدا کنید.

همچنین ببینید

مرکز خصوصی اکستنشن مژه در تهران

مرکز خصوصی کاشت مژه در تهران کجاست؟

شاید قبلاً نام بلند کردن و بلند کردن مژه را شنیده باشید. ولی جراحی کاشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *