ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو حذف نمی‌شود

وزیر بهداشت گفت: در ارتباط با اجرای ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل وضعیت اقتصادی مردم چاره‌ای نداریم همین ارز را نگه‌ داریم و اگر الان آن را لغو کنیم از فردای آن روز، دارو گران و فشار مضاعفی به مردم و بیماران وارد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یک و دو،   وزیر بهداشت درخصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو به دلیل قاچاق معکوس دارو از کشور عنوان کرد: در ارتباط با اجرای ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل وضعیت اقتصادی مردم چاره‌ای نداریم همین ارز را نگه‌داریم و اگر الان آن را لغو کنیم از فردای آن روز، دارو گران می‌شود و فشار مضاعفی به مردم و بیماران وارد می‌شود.

عین‌الهی بیان کرد: گاهی فکر منطقی داریم ولی در عمل نمی‌توانیم آن را اجرایی کنیم. لازم است برای آن کار شود تا در آینده روی آن فعالیت کنیم؛ الان این کار امکان‌پذیر نیست و بخصوص برای کسانی که بیماری مزمن دارند فشار زیادی خواهد داشت. این موضوع برای کسی که به طور مزمن دارو مصرف می‌کند سنگین و فلاکت بار است و باید تمام زندگی‌اش را بفروشد که بتواند دارو بخرد. در این شرایط الان نمی‌توانیم این ارز را برداریم و باید شرایط را حفظ کنیم مگر اینکه منابع از سوی بیمه‌ها و… تأمین شود تا به مردم فشار نیاید. ارز دارو درست مثل قضیه بنزین است و همان‌طور که نمی‌توان بنزین را آزاد کرد حذف ارز دارو نیز امکانپذیر نیست.

وی افزود: ارز دارو، بیت‌المال است و هر خلافی در آنجا خط قرمز ماست. در چند هفته آینده افرادی که ارز دولتی گرفته و به صورت آزاد کار کرده‌اند، قطعاً به مردم معرفی می‌شوند. در چند هفته آینده خواهید دید که افرادی که ارز دولتی گرفته و به صورت آزاد کار کردند، قطعاً به مردم معرفی می‌شوند. ارزی که به دارو داده می‌شود را به عنوان بیت‌المال دانسته و حق مردم می‌دانیم و هر خلافی در آنجا خط قرمز ماست./ روزنامه ایران

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
وضعیت قرمز ۱۷ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران

 

انتهای پیام///

کد خبر:
109496

همچنین ببینید

سیداحسانخاندوزی

جزئیات جلسه امروز رئیسی با مدیران بانک‌ها/منتظر خبرهای خوب باشید

وزیر اقتصاد در توییت خود از برگزاری جلسه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک‌های دولتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *