اسرار خانه ؛ آیا عسل قندی خوب است؟

وبسایت تفریحی یک و دو: آیا تا به حال عسل و شکر اضافه کرده اید؟ آیا فکر می کنید عسل قندی خراب است یا تقلبی؟ چرا عسل گاهی شکر اضافه می کند؟ اگر سپاسگزار باشد چه؟ با ما همراه باشید تا به همه این سوالات پاسخ دهیم.

عسل اصل یا تقلبی

برخلاف تصور بسیاری ، عسل منبع خوبی از قند است. عسل اصلی و طبیعی است و حاوی شکر مصنوعی نیست. البته این واقعیت که عسل حاوی قند است بر این تصور غلط تأثیر زیادی گذاشته است. زیرا عسل طبیعی به هیچ وجه حاوی قند نیست. بهتر است بگوییم عسل پوشیده شده است. همه عسل طبیعی پخته نشده و عسل تقلبی نیست. هر عسلی می تواند خاک رس یا شکر باشد. به طور کلی ، نمی توان گفت که عسل تقلبی به هیچ وجه حاوی قند نیست. هر عسلی می تواند شکر باشد. اما بستگی به نوع قند و شرایط مورد نظر دارد.

عسل پنهان چیست؟

ساکارز ، گلوکز و فروکتوز نام قندهای طبیعی موجود در عسل است. حالا این گلوکز دوست ندارد یک مایع خوش طعم و شیرین باشد. ترجیح می دهد ثبات داشته باشد. اگر شرایط مناسب باشد ، این اتفاق می افتد. به سرعت تبدیل به کریستال یا بلور یا خاک رس می شود ، یا همانطور که می گوییم عموماً همان قند است. این نشانه بدی نیست.

دلیل پوشاندن سر چیست؟

خاک رس یا بستن عسل به عوامل مختلفی بستگی دارد که با هم در نظر می گیریم.

1. میزان گلوکز موجود در عسل

همانطور که گفتم ، این چشم است که سفت و متبلور می شود و باعث ایجاد قند در عسل می شود. بنابراین ، مقدار این ماده در عسل بیشتر است. که عسل سریعتر می رسد؛ این بستگی به نوع عسل ، گلی که از آن تهیه شده است و البته منطقه ای که عسل در آن جمع آوری شده است دارد. به عنوان مثال ، عسل یونجه ، که به دلیل دارا بودن مقدار زیادی گلوکز ، بسیار سریع می رسد.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
سیب زمینی های سرخ شده را در فر با کمی روغن سرخ کنید

اسرار خانه ؛  آیا عسل قندی خوب است؟

2018-04-02 Хохарчон 121 2. میزان رطوبت عسل

هرچه میزان رطوبت عسل بیشتر باشد ، بیشتر خواهد بود. بنابراین در روشهای نگهداری عسل گفتم ؛ عسل را در جای خشک قرار دهید و درب آن را محکم ببندید تا رطوبت وارد بطری نشود. برخی از عسل ها همچنین دارای رطوبت هستند. بنابراین زود بسته می شوند. مانند مرکبات و عسل بهار نارنج.

3. دمای محیط عسل

عسل باید در دمای خاصی باشد ، نه خیلی سرد و نه خیلی گرم. بنابراین ، عسل را در یخچال قرار ندهید. زیرا سرما باعث می شود تا گلو سریعتر به آرزوهایش برسد و ماسه سفت شود. درجه حرارت بالا همچنین از قند زدن عسل جلوگیری می کند. اما خواص و ویتامین های عسل را نیز از بین می برد. خوردن عسل به این شکل فایده ای ندارد. گرمای تازه باعث مایع شدن و تجزیه سریع مایع می شود.

اسرار خانه ؛  آیا عسل قندی خوب است؟

4. مخلوط در عسل

وجود تعدادی ناخالصی در عسل همچنین تبلور سریعتر را افزایش می دهد. مانند ذرات موم که در عسل باقی مانده است.

حال اگر عسل ما قند است ، باید چکار کنیم؟

اگر عسل قند است ، ما به چیزی احتیاج نداریم. چون واقعاً هیچ اتفاقی نیفتاده است. نه خراب و نه مضر (عسل خود بوبو فقط از مایع به جامد تبدیل شده است). اما از آنجا که ظاهر افراد مهم است و تمام ذهن آنها در چشم آنهاست ، ما یک راه حل داریم:

یک قابلمه آب را ذوب کرده و روی آتش گاز قرار دهید. دمای آب ، که به 40 درجه رسید ؛ عسل را به آرامی با لیوان در قابلمه می گذاریم. کمی (حدود نیمی) شکر ذوب شده را اضافه کنید. بگذارید بقیه قندها با حرارت لیوان آب شوند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
کلم کباب شده؛ یک پیت ساده برای غذای شما

دو نکته

حرارت بیش از حد عسل به طور مستقیم تمام خواص و عطر آن را از بین می برد.

هرگز عسل را مستقیماً روی گاز گرم نکنید. هرگز آن را در مایکروویو قرار ندهید.

چرا عسل پاستوریزه شکر اضافه نمی کنید؟

چون داغ می شوند. عسل داغ شده تمام ذرات مخمر خود را از دست می دهد و دیگر قند نمی شود و فقط شفاف می شود. البته با این ذرات تمام ویتامین ها و مواد معدنی و حتی آنتی اکسیدان ها و گرده افشان های موجود در عسل از بین می روند.

نتیجه

هر عسلی می تواند شکر باشد. البته شکر چیز بدی نیست و عسل قندی نیز مضر نیست. عسل طبیعی خالص نیز می تواند حاوی قند باشد. این ممکن است به دلیل شرایط نگهداری عسل یا حتی ترکیب خود عسل باشد. برای حل این مشکل ، راه حل را نیز به او گفتیم؛ با این حال ، افزایش قند یا عسل نشانه بد یا علامت بد عسل نیست.

اسرار خانه ؛  آیا عسل قندی خوب است؟

واقعا برای از بین بردن قند عسل چه می کنید؟

نظر شما در مورد این صاحبخانه چیست؟ آیا دوست دارید این مطلب را در قسمت آشپزی با شما به اشتراک بگذاریم؟ نظرات خود را در قسمت نظرات به ما بگویید.

منبع: کاما برگرفته از یادداشت های کوپا در شبکه اجتماعی است

همچنین ببینید

برنج برشته شده هاوایی در رنگ ها و طعم های مختلف موجود است

برنج هاوایی برشته شده؛ رنگ ها و طعم های مختلف

وبسایت تفریحی یک و دو: برنج برشته شده هاوایی علاوه بر مواد کلاسیک برنج برشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *