اسرار خانه ؛ اصول نگهداری هویج در یخچال

هویج یکی از سبزیجاتی است که ارزش غذایی بالایی دارد و سرشار از فیبر ، مواد معدنی ، ویتامین ها ، بتا کاروتن و ترکیبات آنتی اکسیدانی است. هویج را می توان به روش های مختلف استفاده کرد. چه در سالاد تازه و چه در پخت انواع غذاها ، کیک ، مربا و غیره ، اما معمولاً بسیاری از مردم توجه کافی به نگهداری این سبزیجات ندارند و در نتیجه سبزیجات را در مدت کوتاهی خریداری می کنند ، تازه و قابل استفاده. خودشان گم شده اند برای نگهداری هویج تا حد امکان ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

همیشه برگها یا تکه های پیاز سبز را با چاقوی تیز قبل از نگهداری در یخچال ببرید. این قسمت های سبز رطوبت ، مواد مغذی و مواد مغذی را مصرف و کاهش می دهند و هویج به سرعت پلاستیکی می شود. یکی از جالب ترین روش های ذخیره هویج ، بسته بندی آن در کیسه حبابی است. این اجاق پلاستیکی می تواند رطوبت لازم را در کنار هویج و هویج مواد مغذی و طعم خود را حفظ کند.

این پلاستیک ها می توانند کیفیت مطلوب سبزیجات را تا دو هفته حفظ کنند. سپس می توانید هویج های پوشیده شده را در کمدهای میوه و سبزیجات در یخچال قرار دهید.

همچنین می توانید از یک پارچه مرطوب برای خیساندن هویج برای مدت کوتاهی استفاده کنید.

هرگز سبزیجات را در حضور گاز اتیلن که از میوه ها به خصوص موز ، سیب و گلابی استخراج شده است قرار ندهید. یعنی هویج را نباید در کنار این میوه ها قرار داد.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
لیموناد با طعم‌های مختلف برای تابستانی رنگی

سعی کنید سبزیجات را در حد اعتدال بخرید و از نگهداری طولانی مدت اجتناب کنید ، که می تواند منجر به از دست دادن شفافیت شود.

اصول نگهداری هویج در یخچال

بهتر است تا زمانی که از هویج استفاده نکنید. اگر آلودگی هایی مانند خاک وجود دارد ، می توانید آنها را قبل از نگهداری در یخچال با یک برس پارچه ای تمیز کنید. اگر آنها را می شویید ، قبل از نگهداری در یخچال ، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده اند.

هویج را در سردترین قسمت یخچال نگهداری کنید که البته در یخچال تا فریزر متفاوت است. این مکان می تواند در نزدیکی یخچال باشد یا در برخی از یخچال ها کمد مخصوص میوه و سبزیجات.

برای نگهداری طولانی مدت ، می توانید سبزیجات را در ظروف در بسته نگهداری کنید و در نتیجه از تماس آنها با هوا و خشک شدن آنها جلوگیری کنید.

اگر قصد دارید هویج های پوست کنده و برش خورده را ذخیره کنید ، حتما آنها را در یک ظرف خشک یا کیسه پلاستیکی خشک قرار دهید و مطمئن شوید که هر چند روز یکبار کپک نمی زند و بوی آن تغییر نمی کند. شما همچنین می توانید هویج های برش خورده را در صورتی که در یخچال نگهداری می شوند در آب نگه دارید و در روزهای نگهداری وضعیت آب را بررسی کنید. هویج پوست کنده را در کنار میوه هایی مانند موز ، خربزه ، هلو و سیب قرار ندهید.

همچنین ببینید

سالاد اسپاگتی تایلندی با گردو و سبزیجات رنگارنگ

سالاد اسپاگتی تایلندی با گردو و سبزیجات رنگارنگ

وبسایت تفریحی یک و دو: سالاد اسپاگتی تایلندی یک سالاد لذیذ است که عناصر سالاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *