اصول طراحی داخلی برای داروخانه ها و فروشگاه های درگ

اهداف نهایی طراحی، چیدمان و طراحی داخلی داروخانه افزایش رضایت مشتری و کاهش خطاهای توزیع است.


به طور کلی می توان گفت جذب تعداد زیادی مشتری برای افزایش فروش، داشتن ورودی مناسب برای کالاهای ورودی و انبارها، دفتر کار و مکانی برای استراحت کارکنان. در طراحی یک داروخانه، عواملی برای بهبود ظاهر کلی و به حداقل رساندن رفت و آمد مشتریان در منطقه داروخانه مهم هستند.

برای آشنایی بیشتر با تاثیر دکوراسیون بر فروش و جذب مشتری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

تزئینات و تجارت – نکاتی برای جذب مشتری

به گفته وب سایت Honest Apothecary، طراحی خوب داروخانه باید با حذف مراحل غیر ضروری، گردش کار را نیز ساده کند. علاوه بر این، طرح باید استانداردهای طراحی برای افراد دارای معلولیت را رعایت کند و اطمینان حاصل کند که ورودی‌ها، راهروها، پیشخوان‌ها و صندلی‌ها می‌توانند مشتریانی را که از واکر، ویلچر یا سایر دستگاه‌های متحرک استفاده می‌کنند، در خود جای دهند.

مناطق ورودی و پذیرش نسخه

پیشخوان ورود باید در مرکز اتاق قرار داشته باشد و به اندازه کافی بزرگ باشد که یک یا چند ایستگاه کاری، کامپیوتر، تلفن را در خود جای دهد و فضای کافی برای کار راحت داشته باشد. وب‌سایت Store Planning Associates توصیه می‌کند حداقل 8 فوت فضای کاری برای فضاهای کاری خود در اختیار شما قرار دهد.

الزامات تحویل دارو

بر اساس اعلام مرکز بهداشت، 45 درصد از اشتباهات نسخه ای ناشی از وقفه در ثبت داروخانه ها و حواس پرتی آنها است. برای مبارزه با این مشکلات و اجتناب از اقدامات غیر ضروری، بهتر است محل‌های تحویل دارو را از پنل‌های صوتی آکوستیک یا بافل‌های صوتی معلق در پشت پیشخوان تحویل و نزدیک به انبار دارو پیدا کنید.
توصیه می شود فضای ذخیره سازی 200 تا 400 فوت مربع برای داروها و لوازم مورد نیاز خود را فراهم کنید.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
طراحی داخلی فروشگاه برند روسری هرمس

مناطق مشاوره و انتظار

پنجره تحویل دارو و پنجره مشاوره جداگانه را از محل تحویل دور نگه دارید. برای انجام این کار، یک منطقه انتظار مشتری در مقابل و بین محل تحویل و انبار ایجاد کنید. در قسمت انتظار، راهروهای فروشگاه را به گونه ای تنظیم کنید که عمود بر پیشخوان داروخانه باشند تا داروسازان و دستیاران بتوانند به راحتی پاسخ دهند و مشتریان را ببینند.

همچنین جلوی هر دو پنجره فضای کافی برای صف بگذارید. پارتیشن های عایق صدا را در دو طرف پنجره مشاوره قرار دهید تا خصوصی تر شود و سلامت بیمار بهبود یابد.

رنگ ها در داخل داروخانه

بسیاری از مردم و همچنین طراحان، هنوز تاثیر تم رنگ داروخانه را بر خریداران دست کم می گیرند، یا رنگ های سفید و بژ را برای ظاهری بالینی تر انتخاب می کنند، اما در سال های اخیر، برندهای معروف چند رنگ جان گرفته اند. در ترکیب بجوشانید.


یک طرح رنگی جذاب به مشتریان این امکان را می دهد که احساس راحتی بیشتری داشته باشند و مدت بیشتری در آن بمانند.
از طرف دیگر، یک طرح رنگ ضعیف می تواند تأثیر معکوس داشته باشد و قطعاً مکمل یکدیگر هستند.
در اینجا نکات و ترفندهایی وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی یک تم رنگی برای داروخانه خود در نظر بگیرید.


از آنجایی که داروخانه یک مکان است، مشتریان معمولاً برای مسائل بهداشتی شخصی به آنجا می روند و می خواهند خدمات خود را به داروسازان بسپارند.

با در نظر گرفتن این موضوع، رنگ بندی داخلی داروخانه باید محیطی آرام و امن را برای مشتریان ایجاد کند.
برای جلوگیری از یک محیط شلوغ و پر هرج و مرج، خود را به سه رنگ محدود کنید. همچنین باید توجه داشت که انتخاب رنگ داروخانه شما را کوچک یا بسته نمی کند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
روند دکوراسیون آشپزخانه 2022 + عکس و مدل

به عنوان مثال، دکوراسیون داخلی یک داروخانه در سبک های مختلف را در نظر بگیرید.

طراحی داخلی 20 داروخانه و داروخانه

سرمقاله Decobum
منبع: bizfluent

همچنین ببینید

تزیین غذاهای ترکی + 20 مدل و عکس

تزیین غذاهای ترکی + 20 مدل و عکس

دکوراسیون غذاهای ترکی یکی از انواع روش های طراحی است که با فرهنگ مردم این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *