افراد نامحدود هستند ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید

مجله دیجی کالا – آراد فلاح: در بین خودروهای شاسی بلند در ایرلند ، مدل هایی وجود دارد که از نظر حرکت بلندتر هستند و می توانند انواع پست ها و ارتفاع را راحت تر از سایرین فتح کنند. جیپ رانگلر ، تویوتا لندکروز و مرسدس بنز G کلاس از جمله این شاسی بلندها هستند. اما با وجود قابلیت های بالای جاده و حتی هزینه زیاد برای تنظیم ، چنین مدل هایی هنوز با محدودیت هایی روبرو هستند. این جایی است که اگر کسی به دنبال خودرویی است که واقعاً در همه جا وجود دارد ، باید به دنبال مدلهای خاصی باشد. این مدلها به عنوان وسیله نقلیه همه جانبه (به اختصار ATV) شناخته می شوند و می توانند از هر مسیری به جز دیوار سمت راست بالا یا پایین بروند!

ATV ها معمولاً توسط متخصصان با سرعت پایین تولید می شوند ، بنابراین معمولاً گران تر از شاسی های تولید انبوه هستند. گروه های امدادگران ، سربازان ، دانشمندان ، محققان و افرادی که باید در جاده های بسیار دشوار حرکت کنند ، گروه هایی هستند که در همه جا از اتومبیل استفاده می کنند. با این حساب ، در این مقاله نگاهی داریم به برخی از قوی ترین و قدرتمندترین ATV های روی کره زمین.

1. شرپ

در طراحی شارپ ، سادگی و کارایی بیشتر از سایر عوامل در نظر گرفته می شود. مهندسان روسی ATV را طوری طراحی کرده اند که حداقل قطعات الکترونیکی داشته باشد تا احتمال خرابی های پیچیده کاهش یابد. همچنین قطعات خودرو و سایر اجزای آن به راحتی قابل دسترسی بوده و با نیاز کمتری به ابزارهای مختلف تعمیر می شوند.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید

شارپ توانایی عبور از انواع باتلاق ها ، حوضچه ها ، مناطق جنگلی و سطوح ماسه را دارد. بخش مهمی از حرکت ماشین تمام روسی با استفاده از لاستیک های بسیار بزرگ 800 لیتری به دست آمد. این چرخ ها اجازه می دهند تا 1600 پوند وزن شارپ روی سطح آب باقی بماند. اگر لاستیک ها باد کرده یا از خودرو جدا شده اند ، جای نگرانی نیست ، زیرا ساکنان به دلیل آب گرفتگی کف ، خیس و غرق نمی شوند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
ناشنوایی آمریکا و چین نیز به مریخ رسید

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید

برای تأمین نیروی مورد نیاز شرپ از موتور دیزلی استتار کوبا استفاده می شود. این موتور قادر است 44.2 اسب بخار قدرت و 118 نیوتن متر گشتاور تولید کند. کریس هریس و مت لبلانک در یکی از قسمت های مجموعه Top Gear شرپو را مطالعه کردند.


2018-04-02 Хохарчон 121 2. شش چرخ Burlack (Burlack 6.6)

Burlock 6.6 مانند Sherp ، در روسیه متولد شد ، اما در عوض دارای شش چرخ است. این خودرو در اصل بر اساس BTR-60 ساخته شده و مخصوص سفر به قطب شمال طراحی شده است. بدنه بورلوک کاملاً عایق بندی شده است و داخل کابین آشپزخانه و دوش برای ساکنان وجود دارد.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید

جالب است که موتور خودرو از داخل کابین قابل دسترسی است ، بنابراین اگر مشکل در مناطق بسیار سرد وجود داشته باشد ، مشکل می تواند بدون فرود حل شود. این ATV معتبر روسی گنجایش 10 مسافر را دارد و می تواند در آب معلق باشد ، هنگام رانندگی روی آب ، یک سیستم محرک ویژه فعال می شود.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


3. Ripso EV2

به طور معمول ، حرف EV به معنای ماشین الکتریکی است ، اما در مورد محصولات Ripsaw ، حرف E از کلمه Extreme (حداکثر یا حداکثر معنی) گرفته شده است. سازنده آمریکایی این خودرو شگفت انگیز را به عنوان یک تانک قدرتمند و مجلل توصیف می کند. حدود 6 ماه طول می کشد تا هر دستگاه از Ripsu EV2 تولید شود زیرا همه قسمت های مختلف آن دستی هستند.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید

این ماشین نیم میلیون دلاری توسط ریچارد هموند در مجموعه گرند تور مورد بازبینی قرار گرفت و همچنین در جدیدترین قسمت فیلم به نمایش درآمد. موتور 6.6 لیتری Duramax Ripso EV2 با توجه به مشتری قادر است حداکثر 1500 اسب بخار قدرت تولید کند.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


4. Track Tringer

اگر کسی به دنبال ATV کوچکتر و سریعتر است ، می توانید به Tinger بروید. این ماشین یک دستگاه حامل ، ماشین برفی ، دوزیست و حتی تراکتور است و تقریباً می تواند روی هر نوع سطحی حرکت کند. تینگر ترکی به دلیل اندازه کوچک ، برای عبور از جاده های باریک و باریک ایده آل است ، اگرچه می تواند تا 40 درجه بالا برود و از رودخانه ها عبور کند. Tinger Tinger در روسیه نیز تولید می شود و به دلیل وزن کم با موتور سه سیلندر کار می کند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
7 اصول اولیه قبل از بازی در PES

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


5. نویسنده شمن

Shaman نیز مانند شرپ در روسیه تولید می شود و توسط تاپ گیر بررسی می شود. این خودروی قابل اعتماد هشت چرخ محرک به موتور 3 لیتری Ivico مجهز شده است. نیروی موتور از طریق گیربکس شش سرعته دستی به تمام چرخ ها منتقل می شود. از آنجا که هر چهار محور قابل کنترل هستند ، مانور شمن در سطح بالایی قرار دارد. بدنه این هیولا ضد آب روسیه است ، بنابراین می تواند راننده و هشت ساکن دیگر را در آب نگه دارد.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


6. Gibbs Terracad

گیبس به دلیل تولید ماشین های دوزیست در جهان شهرت دارد. Traquad یکی از محصولات این شرکت آمریکایی است که ظرفیت جابجایی دو مسافر را دارد و در قسمت پشتی نیز بخشی مخصوص حمل وسایل تفریحی وجود دارد. قدرت این خودروی جذاب یک موتور چهار سیلندر با قدرت 140 اسب بخار است که در خشکی می تواند به سرعت 80 مایل (80 کیلومتر) در ساعت برسد. با ورود آنها به آب ، سه چرخه ها با هم برخورد می کنند و روی بدن خود حرکت می کنند. در این حالت ، حداکثر سرعت می تواند به 45 مایل (72 کیلومتر) در ساعت برسد. قدرت موتور این دستگاه دوزیست برای کشیدن اسکی بازان روی آب کافی است.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


7. Argo Aurora 950 SX-R

شرکت کانادایی Argo در تولید ماشین آلات جامع بسیار ماهر است. پرچمدار این شرکت Aurora 950 SX-R است که دارای دو موتور 40 اسب بخاری و چهار چرخ محرک است. تمام چرخ های این ATV مجهز به بالشتک های محافظ هستند تا به راننده این امکان را بدهند که فشار باد لاستیک ها را بسته به نوع جاده پیش رو تنظیم کند. برای سیستم فرمان پیشرفته Aurora 950 SX-R ، دو سرعت متفاوت برای کنترل بیشتر چرخ ها در اختیار راننده قرار گرفته است. به دلیل تایرهای خاص و وجود دیفرانسیل هشت چرخ ، بعید است که این خودرو در جاده شلوغ باشد. با رسیدن به آب کم عمق ، راننده می تواند بدون غرق شدن به کار خود ادامه دهد.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
مهمترین ویژگی های iOS 14 که iPhone را ساخته است

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


8. Rokon Trail-Breaker

Rokon از سال 1963 موتورسیکلت های دریایی تولید می کند. چیزی که محصولات این برند آمریکایی را متمایز می کند انگیزه هر دو چرخ است. راه شکستن یکی از مدلهای قدیمی Rokan است که از بدو تأسیس شرکت مدام در حال پیشرفت بوده است. این تریلر با چرخ های پهن جاده ، ارتفاع 14 اینچ (35.5 سانتی متر) از سطح زمین و قابلیت عبور از شیب 60 درصد ، برای گردشگرانی که عاشق طبیعت هستند یا در جاده های مختلف گل ، ماسه یا برف طراحی شده است. موتورسیکلت. قابلیت های Rokan Trail Breaker به حدی زیاد است که علاوه بر کشاورزان ، راه سازان ، مالکان زمین و شکارچیان گنج ، سازمان هایی مانند نیروهای مسلح ایالات متحده ، خدمات جنگل و آژانس حفاظت از محیط زیست از جمله مشتریان آن هستند.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید


9. کاماز 43509

اگر اخبار تجمعات یا اخبار مربوط به کامیون ها و قاتلان سنگین را دنبال کرده اید ، باید با کاماز آشنا باشید. این شرکت روسی سابقه طولانی در شرکت در رالی داکار دارد و تا به امروز در 16 مسابقه برنده شده است. 43509 Racing Truck یکی از نمایندگان معروف کاماز در رالی داکار است که توانایی فوق العاده ای در عبور از تمام جاده های ناهموار دارد.

فرود نامحدود ؛ با شگفت انگیزترین خودروهای جهان آشنا شوید

مانند خودروهای اسپرت ، وزن یک ماشین کاماز 50-50 است. قدرت این کامیون سنگین یک موتور توربوشارژ 13 لیتری شش سیلندر کامینز است. این موتور 1150 اسب بخار قدرت تولید می کند تا خودروی 9.5 تنی روسی در مسیرهای مختلف قدرت خود را از دست ندهد. بد نیست بدانید که تنها یک چرخ این خودرو 150 کیلوگرم وزن دارد.

منبع: carbuzz

همچنین ببینید

مرسدس بنز مارکوپولو 2020 ، لذت گردشگران با ویژگی های جدید

مرسدس بنز مارکوپولو 2020 ، لذت گردشگران با ویژگی های جدید

وب سایت پدال-شاهین احمدزاده: در پی عرضه نسخه چهره به چهره ون ویتو ، مرسدس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *