اوتیسم در کودکان و نحوه رفتار والدین

وبسایت تفریحی یک و دو: اوتیسم یک اختلال است که خانواده های بیشتری را درگیر می کند. اوتیسم یک اختلال رشدی است. در مرکز اوتیسم یک اختلال ارتباطی وجود دارد. کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب در ارتباطات کلامی و غیر کلامی ، ارتباطات اجتماعی و فعالیتهای مربوط به بازی دچار مشکل هستند.

تاخیر در گفتار ، ناتوانی در برقراری ارتباط با من ، ناتوانی در برقراری ارتباط با همسالان ، عدم ارتباط عاطفی یا اجتماعی ، تعامل مداوم با موارد خاص ، دلبستگی ظاهراً تغییرناپذیر به عادات ، دشواری در بازی تخیلات انتزاعی ، عدم تمایل به زندگی اجتماعی و عدم تمایل برای زندگی اجتماعی رفتار پرخاشگرانه (اغلب) ، ضریب هوشی پایین (گاهی اوقات) و … علائم این بیماری هستند.

اما نکته مهم نقش والدین در تربیت فرزندان است. با آموزش و مراقبت از والدین ، ​​والدین می توانند مهارت های ارتباطی و سازگاری زیاد کودک را بهبود بخشیده و علائم این اختلال را کاهش دهند. اما ابتدا باید آگاهی خود را افزایش دهند.

مشاوره رفتاری کودکان مبتلا به اوتیسم

هیچ قانون سخت و سریع در مورد برخورد با کودکان مبتلا به اوتیسم وجود ندارد ، همه چیز بسیار ساده به نظر می رسد. نکات زیر را در نظر بگیرید:

صبور باش

کودک اوتیسم برای برقراری ارتباط با دیگران به زمان نیاز دارد. شما باید به عنوان یکی از والدین یا خواهران او صحبت کنید و تند صحبت نکنید.

به او بیاموزید که خشم خود را بدون خشونت بیان کند

کودکان مبتلا به اوتیسم و ​​حتی کودکان عادی نمی دانند چگونه عصبانیت خود را ابراز کنند. در این مورد ، شما همچنین باید صبور باشید و به تدریج بیاموزید که چگونه عصبانی و کینه توز باشید و چگونه به درستی عصبانیت و کینه خود را ابراز کنید.

درمان کودکان مبتلا به اوتیسم

مراقب باش

اجازه ندهید احساسات شما مانع ارتباط کودک شما شود. اوتیسم یک اختلال است که افراد بیشتری را درگیر خود می کند. حرفه صادقانه آنها را جدی نگیرید و کمی انعطاف پذیر باشید.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
هزینه ساخت یک مجسمه سه بعدی چقدر است؟ 5 دلیلی که این روش را محبوب می کند

همیشه مثبت باش

کودکان مبتلا به اوتیسم به افراد مثبت اندیش و مودب بهتر پاسخ می دهند. سعی کنید به رفتار مناسب آنها پاداش دهید. فرزند خود را تشویق کنید. تلاش های کودک برای انجام کارهای خوب ممکن است ناچیز باشد ، اما تحسین و تشویق او این روند را تقویت می کند و تلاش های او را برای رسیدن به نتیجه افزایش می دهد. به او پاداش دهید. از هر دو ابزار خوراکی و محرک استفاده کنید. همچنین از عبارات دستوری کمتر استفاده کنید ، کمتر از او انتقاد کنید و او را مجبور به انجام کار خود نکنید.

بر جلب توجه تمرکز نکنید

کودکان مبتلا به اوتیسم سعی می کنند توجه شما را به رفتارهای بسیار بد جلب کنند. اگر چند بار این رفتار را نادیده بگیرید ، در واقع به او کمک می کنید که این رفتار غیرمعمول را متوقف کند.

درمان کودکان مبتلا به اوتیسم

با فعالیت بدنی ارتباط برقرار کنید

چرا اصرار دارید که با کودک اوتیسم خود صحبت کنید و با دهان خود با او صحبت کنید تا با او صحبت کنید؟ راههای دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید به باشگاه بروید ، بدوید یا با او بازی کنید. اینها راه های خوبی برای تقویت مهارت های ارتباطی او هستند. این روش روحیه کودک را آرام می کند.

بازیهای موثر برای کودکان مبتلا به اوتیسم

  • توپ را به هوا پرتاب کنید
  • توپ را بین پاهای خود قرار دهید و بپرید
  • پشت سر دیگران پریدن
  • زنجیر بافی و کارخانه ریسندگی
  • توپ را با آهنگ جمع کنید و وقتی صدا متوقف شد متوقف شوید
  • دور صندلی با موسیقی روشن قدم بزنید و به محض قطع صدا بنشینید
  • به صورت دایره ای بایستید و توپ را با هم شلیک کنید
  • русшавакон
مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
بهترین و بدترین خوراکی‌ها برای کودکان بیش‌فعال چه هستند؟

برای انجام این بازی ، کودکان ابتدا باید یاد بگیرند که در مکانهای مختلف از خواب بیدار شوند وقتی که پنهان شدن را یاد می گیرند و در مرحله بعدی یاد می گیرند که یکدیگر را پیدا کرده و جستجو کنند.

موسیقی درمانی ، بازی درمانی ، نقاشی ، قصه گویی ، خواندن کتاب و وادار کردن آنها به شرکت در گروه های همسالان ، راههای موثری برای برقراری ارتباط با این کودکان است. این کودکان باید به تدریج وارد بازی شوند و با گروه همسالان خود ارتباط برقرار کنند. این کودکان از تغییر می ترسند. والدین باید ترس کودک از تغییر را کاهش داده و او را از تغییرات محیط اجتماعی خود آگاه کرده و زمان بیشتری را با آنها بگذرانند.

درمان کودکان مبتلا به اوتیسم

مهربان باش

او نمی خواهد توضیح بیشتری دهد که چرا باید با افراد مبتلا به اوتیسم مهربان باشید. آنها به شما احتیاج دارند که مانند سایر کودکان آنها را ثابت نگه دارید.

عشق و علاقه خود را نشان دهید

کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب نمی توانند احساسات خود را بیان کنند ، اما باید بدانند که شما آنها را دوست دارید. هر چه بیشتر محبت خود را به آنها نشان دهید ، بیشتر از آنها حمایت خواهید کرد. برخورد با افراد مبتلا به اوتیسم همیشه دشوار است ، اما شما باید بیاموزید که چگونه با آنها به درستی رفتار کنید و چگونه با شرایط بهتر زندگی سازگار شوید.

رفتار اجتماعی او را مستقیماً افزایش دهید

در حالی که بسیاری از کودکان مهارت های اجتماعی را به طور طبیعی از طریق مشارکت در گروه های همسالان و یادگیری مشاهده ای فرا می گیرند ، کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب به آموزش مستقیم نیاز دارند. بنابراین ، معلمان ، والدین و مربیان ویژه باید زمان بیشتری را مستقیماً با کودکان مبتلا به اوتیسم بگذرانند تا آداب معاشرت مانند سلام ، احترام و غیره را بیاموزند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
بازیابی بینایی نابینایان با کمک ایمپلنت مغزی

به فرزند خود فرصت دهید تا زمان بیشتری را با کودکان بدون خشونت بگذراند

برقراری ارتباط با کودکان بدون خشونت به کودک شما کمک می کند تا آگاه تر شده و واکنش سریع تری را بیاموزد. البته داشتن یک دوست مبتلا به اوتیسم نیز برای فرزند شما توضیح می دهد که هیچ مشکلی وجود ندارد و افرادی با ویژگی های او وجود دارند. برای کودکان بزرگتر ، همسالان اوتیسم از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند زیرا آنها ارتباط مثبت و تعامل مثبتی ایجاد می کنند که هیچکس نمی تواند انجام دهد. برخی از برنامه های مدرسه محبوب هستند و کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند در کلاس های منظم شرکت کنند. با توجه به توانایی یادگیری فرزند شما ، این می تواند فرصت خوبی برای او باشد.

درمان کودکان مبتلا به اوتیسم

هیچ مقایسه ای وجود ندارد

یکی از بزرگترین خسارات برای خانواده ها مقایسه فرزندشان با سایر کودکان مبتلا به این بیماری و همچنین مقایسه فرزندشان با سایر کودکان نزدیک به آنها است. والدین ممتاز کودکان مبتلا به اوتیسم باید همیشه به خاطر داشته باشند که مقایسه راه خوبی برای ایجاد انگیزه درونی نیست.

درمان کودکان مبتلا به اوتیسم

تحقیقات نشان داده است که پدر نقش مهمی در تربیت این فرزندان نسبت به مادر دارد. دلیل این امر هنوز مشخص نیست ، اما تحقیقات نشان داده است که کودکان مبتلا به اوتیسم ، که پدران آنها در آموزش آنها شرکت کرده اند ، مهارت بیشتری نسبت به کودکانی که تحت آموزش مادران خود هستند ، دارند. مادر بیشتر درگیر نقش احساسی این کودکان است. بنابراین ، والدین عزیز ، بدانید که افزایش دانش شما بسیاری از مشکلات شما را حل می کند.

همچنین ببینید

مرکز خصوصی اکستنشن مژه در تهران

مرکز خصوصی کاشت مژه در تهران کجاست؟

شاید قبلاً نام بلند کردن و بلند کردن مژه را شنیده باشید. ولی جراحی کاشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *