ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

نگرانی در مورد از دست دادن دندان امروزه دیگر معنی ندارد زیرا ایمپلنت های دندانی همانطور که می دانیم امروزه به جای دندان های از دست رفته به عنوان پروتز استفاده می شود. کاشت ایمپلنت دندان در نزدیکترین فاصله به استخوان فک شبیه سازی برای دندان طبیعی است، زیرا تنها بدون نیاز به دندان های مجاور متوقف می شود و پایداری بالایی دارد. ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین یکی از رایج ترین انواع ایمپلنت های دندانی است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به آن بیشتر بپردازیم.

در این مقاله خواهید خواند:

 • ایمپلنت دندان برای چه مواردی استفاده می شود؟
 • ایمپلنت دندان قدامی چگونه است؟
 • ماندگاری ایمپلنت دندان قدامی فک پایین چقدر است؟
 • مزایای ایمپلنت دندان قدامی فک پایین
 • خطرات، عوارض و مشکلات احتمالی ایمپلنت دندان چیست؟
 • بعد از کاشت ایمپلنت دندان چه مراقبت هایی لازم است؟
 • قیمت ایمپلنت دندان قدامی فک پایین

بیشتر بخوانید: انواع درمان ریشه چیست؟


ایمپلنت دندان برای چه مواردی استفاده می شود؟

ایمپلنت های دندانی را می توان برای جایگزینی یک دندان، چندین دندان یا همه دندان ها استفاده کرد. هدف از انجام این کار این است کهاندازه گیری عملکرد دندان و همچنین زیبایی فیزیکی NS.

وقتی صحبت از جایگزینی دندان می شود، معمولاً سه گزینه وجود دارد:

 • پروتز (پرتز کامل یا پروتز پارسیل)
 • بریج دندانی ثابت (سیمانی)
 • ایمپلنت های دندانی

  ایمپلنت ها فقط توسط استخوان پشتیبانی می شوند و روی دیگر دندان های طبیعی دهان تاثیری ندارند.

پروتزها گزینه مقرون به صرفه تری برای جایگزینی دندان هستند، اما سخت برای استفاده آنها نسبت به دندان هایی که در دهان حرکت می کنند محبوبیت کمتری دارند. علاوه بر این، دندان مصنوعی می تواند طعم و تجربه غذایی حسی فرد را بهبود بخشد. اثر برای دادن اجازه.
قبل از تغییرات اخیر در ایمپلنت های دندانی، بریج های دندانی رایج ترین گزینه ترمیمی بودند. مشکل اصلی بریج های دندانی این است که وابستگی از دندان های طبیعی در دهان حمایت می کند.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته
فقط ایمپلنت استخوان آنها حمایت می شوند و روی دیگر دندان های طبیعی دهان تاثیری ندارند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور خاص برای ایمپلنت های دندانی، این عوامل عبارتند از:

 • محل دندان از دست رفته
 • کمیت و کیفیت استخوان فک که در آن ایمپلنت دندان قرار می گیرد
 • سلامت بیمار
 • هزینه
 • ترجیح بیمار
مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
۹ علامت عفونت و آلودگی زخم که باید جدی بگیرید

یک جراح دندان از نظر بالینی ناحیه ای را که باید برای ایمپلنت دندان در نظر گرفته شود ارزیابی می کند و همچنین بررسی می کند که آیا بیمار کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان است یا خیر.


بیشتر بخوانید: هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟


ایمپلنت دندان قدامی چگونه است؟

در طول مرحله مشاوره، جراح دندانپزشک از مطالعات تصویربرداری دندان برای بررسی بصری ناحیه ای در دهان که در آن ایمپلنت دندان در نظر گرفته شده است استفاده می کند. همین الان، کیفیت و کمیت استخوان فک برای تعیین اینکه آیا استخوان بیشتری در ناحیه مورد نیاز است یا خیر، ارزیابی می شود.
پس از مشخص شدن اینکه می توان ایمپلنت دندان را در محل مورد نظر قرار داد، بیمار برای عمل جراحی ایمپلنت دندان آماده می شود. در تمام جلسات جراحی، معمولاً بیمار بی حسی موضعی آرام بخش های دیگری برای بی حس کردن محل جراحی و همچنین سایر آرام بخش های ضروری برای راحتی و اضطراب تجویز می شود.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

مرحله اول جراحی دهان معمولاً شامل موارد زیر است: کشیدن دندان NS. اغلب اوقات، هنوز یک دندان آسیب دیده در محل ایمپلنت وجود دارد. بنابراین دندان باید کشیده شود. معمولا یک پایه استخوانی قوی برای ایمپلنت قرار داده شده است.
یکی برای مواردی که دندان وجود ندارد و استخوان از بین رفته است لازم است. پیوند استخوان زیر استخوان فک قرار دارد. این روش دخالت بیشتری دارد و معمولاً به زمان بیشتری نسبت به شرط اول نیاز دارد.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

پس از بهبود ایمپلنت دندانی، مهم است که از اعمال نیرو یا فشار خودداری کنید.

هنگامی که استخوان کافی و قوی یافت شد، ناحیه برای ایمپلنت آماده می شود. در جلسه کاشت ایمپلنت، ایمپلنت دندان با مته و ابزار مخصوص در استخوان قرار می گیرد. یک کلاهک به ایمپلنت بسته می شود، لثه ها بخیه می شوند و مرحله بهبودی آغاز می شود.
در طول این مرحله بهبودی، فرد می تواند: پروتز موقت این برای دندان های از دست رفته ساخته شده است تا ظاهری زیباتر داشته باشد.
زمان بهبودی تا حد زیادی است کیفیت استخوان وجود بستگی دارد، اما معمولا بین دو تا شش ماه NS. در این مدت، ایمپلنت با استخوان یکپارچه می شود.


بیشتر بخوانید: مراحل ایمپلنت دندان چیست؟


پس از بهبود ایمپلنت دندانی، مهم است که از اعمال نیرو یا فشار خودداری کنید. جلسات بعدی برای بررسی محل جراحی معمولاً برای اطمینان از عفونت و بهبودی انجام می شود.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
پیشگیری از آرتروز گردن؛ دردِ مشترک پشت میزنشین‌ها

مورد کاشت دندان پس از دوره نقاهت آزمایش برای تعیین اینکه آیا با موفقیت در استخوان ادغام شده است قرار داده می شود. پس از تایید این موضوع، یک جزء پروتز با یک پیچ به ایمپلنت دندان متصل می شود. این پایه برای نگه داشتن دندان یا تاج جایگزین استفاده می شود.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

ماندگاری ایمپلنت دندان قدامی فک پایین چقدر است؟

اگر استخوان فک سالم باشد، ایمپلنت های دندانی برای مدت طولانی دوام خواهند داشت. دو تا شش ماه التیام یافتن نیاز به زمان دارد، اما زمانی که پیوند استخوان نیاز باشد، بهبودی به زمان نیاز دارد. شش ماه یا بیشتر NS. در برخی موارد، زمانی که استخوان کافی وجود دارد، می توان دندان آسیب دیده را در همان جلسه بعد از ایمپلنت خارج کرد. به این روش کاشت ایمپلنت فوری می گویند.


بیشتر بخوانید: کدام ایمپلنت کره ای یا سوئیسی بهتر است؟


مزایای ایمپلنت دندان قدامی فک پایین

انتخاب ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان مزیت هایی نسبت به سایر گزینه ها دارد:

 • کاشت فک پایین، روش محافظه کار دندان های از دست رفته را می توان بدون آسیب رساندن یا جایگزینی دندان های مجاور جایگزین کرد.
 • از آنجایی که ایمپلنت های دندانی در ساختار استخوان ادغام می شوند، بسیار پایدار هستند و قابل مشاهده و احساس هستند. دندان های طبیعی دارند.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

خطرات، عوارض و مشکلات احتمالی ایمپلنت دندان چیست؟

همیشه خطرات و عوارض احتمالی با هر نوع جراحی وجود دارد. مانند هر جراحی دهان، ممکن است خونریزی، عفونت و آلرژی وجود داشته باشد و قبل از جراحی باید سلامت فرد بررسی شود.

معمولا در موارد نادر عفونت، شکستگی ایمپلنت دندان، آسیب به محیط و … شرایط ممکن است رخ دهد. البته برنامه ریزی دقیق و برنامه ریزی با یک جراح مجرب می تواند به پیشگیری از این مشکلات کمک کند.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

آیا جراحی ایمپلنت فک پایین دردناک است؟

قرار دادن کیسه یخ روی پوست ناحیه آسیب دیده بلافاصله پس از جراحی به کاهش تورم کمک می کند.

جراحی ایمپلنت دندان معمولاً انجام می شود بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین نباید در حین عمل درد احساس شود، اما پس از اتمام بی حسی موضعی، درد بعد از عمل در هر مورد متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی اکثر افراد پس از کشیدن دندان دچار درد و ناراحتی می شوند. اضافه کردن کیسه یخ بلافاصله پس از جراحی به کاهش تورم روی پوست ناحیه مورد کمک می کند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
میکرودرم ابریژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

این دردها معمولا مسکن های بدون نسخه ادویل یا استامینوفن مانند ایبوپروفن را می توان کنترل کرد. جراحی تهاجمی تر ممکن است به مسکن های تجویزی قوی تر و زمان بهبودی طولانی تری نیاز داشته باشد. غیر از مسکن تجویز می شود آنتی بیوتیک ها و شستشوی دهان می تواند در کمک به بهبود این ناحیه طی چند هفته آینده موثر باشد.


بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از ایمپلنت


بعد از کاشت ایمپلنت دندان چه مراقبت هایی لازم است؟

ایمپلنت های دندانی را خطر بیماری می نامند “پیش ایمپلنتیت” معادل بیماری پریودنتال (لثه) برای دندان های طبیعی که باعث التهاب لثه و استخوان اطراف ایمپلنت می شود.
التهاب بافت های اطراف معمولاً در اثر اوربایت ایمپلنت یا عفونت باکتریایی ایجاد می شود. پری ایمپلنتیت در صورت عدم درمان می تواند منجر به از بین رفتن ایمپلنت شود.

مراقبت‌های معمول در منزل و پیگیری در مطب دندانپزشکی پس از کاشت ایمپلنت برای جلوگیری از این امر ضروری است:

 • رعایت بهداشت دهان و دندان در خانه از جمله مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بسیار مهم است.
 • در مطب دندان‌پزشکی، بافت‌های نرم و سخت اطراف معاینه می‌شوند و از ابزارهای خاصی برای برداشتن رسوبات کلسیفیه سخت‌تر اطراف ایمپلنت دندانی استفاده می‌شود.

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین، جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

قیمت ایمپلنت دندان قدامی فک پایین

قیمت ایمپلنت دندان قدامی بسته به مرکزی که بازدید می کنید و روشی که پزشک شما انجام می دهد، تنوع می تواند متفاوت باشد. می توان گفت که قیمت هر کاشت چانه نسبت به قیمت های جهانی پایین است. 4500-1000 دلار متغیر است. البته معمولا هیچ بیمه ای برای ایمپلنت دندان وجود ندارد.

آخرین کلمه

ایمپلنت های دندانی قدامی فک پایین برای مواردی که دندان های خود را به دلایل مختلف از دست داده اید، انتخابی بسیار کاربردی و موثر است و جایگزین بسیار خوبی برای دندان های از دست رفته خواهد بود. اگر قصد کاشت ایمپلنت در دندان های خود را دارید توصیه می کنیم برای بهره مندی از خدمات پزشکان مجرب به کلینیک دندانپزشکی نی نی بان مراجعه کنید.

محتوای پیشنهادی

تامی تاک برای چه کسانی مناسب است؟

علائم سندرم کوشینگ، آقایان برجسته

متخصص انکولوژی زنان در تهران

همچنین ببینید

مرکز خصوصی اکستنشن مژه در تهران

مرکز خصوصی کاشت مژه در تهران کجاست؟

شاید قبلاً نام بلند کردن و بلند کردن مژه را شنیده باشید. ولی جراحی کاشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *