تزیین غذاهای ترکی + 20 مدل و عکس

دکوراسیون غذاهای ترکی یکی از انواع روش های طراحی است که با فرهنگ مردم این کشور همخوانی دارد. آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای به عنوان محیط خانه است که در طول شبانه روز بارها از آن مراقبت می کنیم. از سوی دیگر، فضایی که زنان در خانواده بیش از دیگران اشغال می کنند، باید به ظرافت ها توجه کنند. همانطور که از نام این سبک معماری آشپزی پیداست، منشا آن ترکیه است و با ویژگی ها و فرهنگ آن هماهنگ است. در این قسمت از مطالب طراحی دکوراسیون آشپزخانه ویژگی ها، عکس ها، نقش ها، رنگ ها و روش های نورپردازی و … را معرفی کنید. غذاهای ترکی.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

دکوراسیون آشپزخانه ترکی چگونه است؟

امروزه همه چیز هر روز تغییر می کند و دکوراسیون داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر روز مدل ها و مدل های جدیدی وارد بازار می شوند و سعی می کنند بازار را از دست رقبا ربوده اند. فرقی نمی کند آشپزخانه شما کوچک باشد یا بزرگ. نکته مهم این است که از همه فضا حداکثر استفاده را ببرید. این مشکل در مدل آشپزخانه ترکی بسیار مهم است. به طور خلاصه، آشپزخانه ترکی می تواند خود را جذاب، روشن و سخاوتمند، روشن و پر از یونیت ها و کابینت های دیواری نشان دهد!

مهمترین روند طراحی دکوراسیون داخلی 2020 (رنگ سال 2020)

عکس یک غذای ترکی

ویژگی های دکوراسیون غذاهای ترکی

با استفاده از مواد طبیعی می توانید ظاهری مدرن به آشپزخانه خود ببخشید. سعی کنید از چوب، فلز و مواد مشابه برای ایجاد ظاهری مدرن در آشپزخانه خود استفاده کنید. . می توان گفت استفاده از رنگ های روشن، محیط های روشن و روشن و همچنین استفاده از کابینت های بلند و عمودی از ویژگی های این سبک است. انعطاف پذیری این روش طراحی یکی از ویژگی های بارز آن است. می توانید سبک های مختلف معماری را با سبک ترکی در آشپزخانه ترکیب کنید.

غذاهای مدرن ترکی

چیدمان مبلمان آشپزخانه ترک

در این نوع طراحی می توانید یک سری از کابینت های کناری را به میز تبدیل کنید تا فضایی ایجاد کنید که اعضای خانواده بتوانند در آن معاشرت کنند. اگر چند صندلی کنار این میزها قرار دهید، فضا جذاب‌تر می‌شود. اگر آشپزخانه کوچک است می توانید از این میز به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کنید. کابینت های دیواری باید با قفسه های عمودی ساخته شوند تا بتوان هر وسیله ای را در آنها قرار داد. برای رنگ بدنه و جنس بدنه، سعی کنید از کابینت هایی با بدنه مات استفاده کنید. این نوع کابینت ها به سبک آشپزخانه ترکی کمتر خط و خش و کثیفی را نشان می دهند و جذابیت بیشتری دارند.

مبلمان آشپزخانه ترکی

رنگ آمیزی در الگوی دکوراسیون داخلی غذاهای ترکی

علاوه بر رنگ سفید می توان از رنگ های دیگری نیز استفاده کرد. در مبلمان ترکی از رنگ هایی مانند خاکستری، آبی پاستلی، سبز پاستلی و … نیز در آشپزخانه استفاده می شود. اگر سیاه و سفید را دوست ندارید، می توانید از رنگ سفید و قهوه ای با ترکیب چوب برای ایجاد تضاد طبیعی استفاده کنید. آبی مایل به خاکستری رنگی است که در ترکیب با سفید می تواند حس آرامش را منتقل کند و آشپزخانه را زیباتر کند. باز هم توصیه می شود در مدل آشپزخانه ترکی رنگ های روشن مانند سفید، کرم، خاکستری روشن و در را فراموش نکنید و از هر رنگی که دوست دارید در ترکیب با رنگ های روشن (به عنوان رنگ غالب) استفاده کنید.

آشپزخانه یا آشپزخانه کثیف چیست؟ + 25 ایده و مدل، ویژگی ها، ابعاد

رنگ دکوراسیون غذاهای ترکی

غذاهای ترکی جدید

نورپردازی در مبلمان آشپزخانه ترکیه

نور در آشپزخانه بسیار مهم است. هر چه نور طبیعی در آشپزخانه بیشتر باشد، افراد سالم تری خواهند بود. خوشبختانه نقش نور طبیعی در مدل آشپزخانه ترکیه بسیار مهم است. دلیل این امر تأثیر آن در بزرگتر، روشن تر و زیباتر نشان دادن اتاق است. برای استفاده حداکثری از نور طبیعی باید از پنجره های بزرگ استفاده کنید تا نور به محیط آشپزخانه برسد و دید خوبی برای گذراندن وقت داشته باشید. یکی از دلایل محبوبیت رنگ سفید در این سبک معماری، بازتاب بهتر نور است. برای تکمیل نور طبیعی می توانید از نور مصنوعی متناسب با رنگ محیط استفاده کنید.

نورپردازی غذاهای ترکی

ایده هایی برای تزیین آشپزخانه ترکی

در هر سبکی از معماری، می توانید فضای بهتری را ایجاد کنید که با همان سبک خلاقیت همخوانی داشته باشد. در مجموع، برای توسعه یک روش باید از ایده ها الهام بگیریم. در زیر به معرفی ایده هایی برای بهبود می پردازیم مدل جدید غذاهای ترکی بوجود آمده اند

الگوی غذاهای ترکی
آشپزخانه را جزیره ای کنید

اگر به سبک آشپزخانه های جزیره ای علاقه دارید بدانید که بهترین سبک برای هماهنگی با دکوراسیون آشپزخانه شما همین سبک است. اگر فضای زیادی دارید، این ایده بسیار جالب به نظر می رسد. جزیره را با انواع چوب، غشاء، مرمر یا گرانیت بپوشانید و چند صندلی در اطراف آن قرار دهید.

دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک چیست + ویژگی ها، رنگ ها و اصول چیدمان

غذاهای جزیره ای ترکی

عکس آشپزخانه مدرن ترکی

از کاشی های طرح دار استفاده کنید

استفاده از کاشی های رنگی یا طرح دار فضای آشپزخانه را از یکنواختی بیرون می کشد. کاشی های آبی و فیروزه ای ترک برای مدل جدید آشپزخانه ترکیه مناسب است. اگر از کاشی های ساده استفاده کرده اید و به دنبال اصلاح شرایط تکراری هستید، از برچسب های کاشی مخصوص استفاده کنید.

کاشی آشپزخانه ترکیه

عکس مبلمان سنتی غذاهای ترکی

تزیین غذاهای ترکی

از لوسترهای طرح ترک استفاده کنید

شیشه سازی سنتی ترکیه یکی از هنرها و صنایع دستی این کشور است. اگر می خواهید آشپزی شما به فرهنگ این کشور نزدیک شود، از لوسترها و چراغ های سنتی ترکیه استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه ترکی طرح تمام سفید

همانطور که احتمالا می دانید، رنگ سفید فضا را بزرگ جلوه می دهد. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است و می خواهید از سبک ترکی آشپزخانه استفاده کنید، از کابینت، دیوار، سقف و وسایل آشپزخانه سفید استفاده کنید. این رنگ که برای استایل مینیمال هم هست به خوبی کثیفی را نشان می دهد. بنابراین آشپزخانه شما همیشه تمیز خواهد بود.

دکوراسیون غذاهای ترکی

استفاده از فرش های رنگی

بسیاری از ترک ها از قالیچه های سنتی کشور خود در آشپزخانه های ترکی خود استفاده می کنند. این ایده برای کشور ما نیز بسیار جذاب به نظر می رسد. اگر به دنبال دلیل آن هستید باید به تاریخچه غنی فرش سنتی ایران مراجعه کنید.

فرش در دکوراسیون غذاهای ترکی

عکس آشپزخانه ترکی با فرش

عکس آشپزخانه مدرن ترکی

عکس آشپزخانه لوکس

طراحی دکوراسیون غذاهای ترکی

عکس یک غذای ترکی

غذاهای ترکی جدید

غذاهای مدرن ترکی

مدل جدید غذاهای ترکی

غذاهای ترکی شیک

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
معرفی گیاهان داخلی: کاکتوس Aferbia. شرکت معماری و طراحی داخلی Decoboom٪

همچنین ببینید

اصول طراحی دفتر و برنامه ریزی اداری

اصول طراحی دفتر و برنامه ریزی اداری

کارایی، رفاه و بهره وری کارکنان از اهدافی هستند که در اکثر محیط های کاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *