دکوراسیون منزل 40 متری (45 مدل و عکس خانه های 40 متری)

دکوراسیون منزل 40 متری و چیدمان آن امروزه به دلیل کوچکتر شدن آپارتمان ها به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است. اما نگران نباشید! شما وسایل خود را نمی فروشید و آنها را رها نمی کنید. آنچه شما را راضی می کند استفاده حداکثری از حداقل فضا است. با استفاده از راهکارها و رعایت اصولی به راحتی می توانید خانه ای با مساحت بیش از 40 متر مربع داشته باشید. در این قسمت از مطالب طراحی دکوراسیون منزل دکونیوز سعی داریم به معرفی اصول طراحی دکوراسیون بپردازیم خانه های 40 متری و کمتر پرداخت کنید. بقیه را از دست ندهید

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

اصول طراحی دکوراسیون منزل 40 متری

هزینه های بالای خرید و اجاره خانه های بزرگ باعث شده است که مردم به خانه های کوچکتر نقل مکان کنند. در خانه های کوچک اما نکته مهم و طلایی برای چیدمان مبلمان و طراحی وسایل داخلی استفاده حداکثری از حداقل فضا است. دو یا چند بار استفاده از هر قسمت از خانه، استفاده از فضاهای غیرقابل استفاده است. برای مثال می توان به فضاهایی در جهت عمودی اشاره کرد. استفاده از تختخواب های دوطبقه یکی از این نمونه هاست یا مثلا می توان به مبل تختخواب شو یا اشیایی اشاره کرد که تا شده و به شکل کمد قرار می گیرند.

اصول طراحی دکوراسیون منزل 40 متری

میزهای مدور در دکوراسیون منزل 40 متری

برای میز ناهارخوری یا میز دکور خود از نقوش دایره ای استفاده کنید. این انتخاب باعث می شود ۴۰ متر دکوراسیون منزل از گوشه ها دوری کنید و فضاهای غیر ضروری ایجاد کنید. برای یک میز کابینت می توانید به جای چندین میز مستطیلی بزرگ از یک یا دو میز دایره ای استفاده کنید.

میز دایره ای خانه 40 متری

عکس خانه 40 متری با میز گرد

رنگ های روشن در دکوراسیون منزل 40 متری

برای دیوار باید از رنگ های روشن استفاده کنید. رنگ های تند مانند سفید و کرم باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد. از رنگ های متنوع و غیر ضروری برای رنگ آمیزی دیوارها خودداری کنید. در دکوراسیون داخلی خانه 40 متری رنگ پرده ها را مانند دیوارها ساده و روشن در نظر بگیرید.

خانه را در 40 متری رنگ آمیزی کنید

دکوراسیون منزل 40 متری با رنگ های روشن

رنگ های روشن در چیدمان خانه در 40 متر

از آینه استفاده کنید

یکی از راه های عالی برای دیدن خانه های کوچک استفاده از آینه در قسمت های مختلف به خصوص در قسمت پذیرایی است. آینه علاوه بر اینکه اتاق را بزرگتر نشان می دهد، نور را پخش می کند و دکوراسیون خانه های ایرانی را تا 40 متر بزرگتر نشان می دهد. اگر فضایی برای نصب آینه ندارید می توانید آنها را روی قفسه ها، کابینت ها و … نصب کنید.

تزیین با آینه

استفاده از مبلمان چند منظوره

استفاده از ست های مختلف مبل را در خانه های کوچک 40 متری فراموش کنید. بهتر است از یک مبل راحتی استفاده کنید. اگر این مبلمان از نوع تخت باشد یا فضایی مخفی برای نگهداری اشیا و لوازم مختلف داشته باشد، همه چیز بهتر می شود. مبل ال برای تزیین خانه های کوچک ۴۰ متری گزینه خوبی است.

دکوراسیون منزل 40 متری با مبلمان و تخت چند منظوره

از پفک برای دکوراسیون منزل ۴۰ متری استفاده کنید

همانطور که گفته شد کاناپه های بزرگ به خصوص مبلمان استیل می توانند باعث قرارگیری غیر ضروری و فضای حجیم دکوراسیون آپارتمان 40 متری شوند. اما برای جبران کمبود مبلمان می توانید از پفک های کوچک استفاده کنید. اگر نیازی به استفاده از این پفک ها ندارید، جایی برای نگهداری آن ها پیدا کنید که کمترین فضا را اشغال کند.

از پاف 40 متری در منزل استفاده کنید

چیدمان خانه 40 متری با پفک

در خانه 40 متری از وسایل غیر ضروری استفاده نکنید

اگر به خانه‌ای کوچک‌تر نقل مکان می‌کنید، باید با برخی از وسایلی که کمتر استفاده می‌شوند خداحافظی کنید. به اطراف نگاه کنید و تجهیزات را بررسی کنید. آخرین باری که از یک دستگاه استفاده کردید کی بود؟ برخی از ابزارها و تجهیزات بسیار مهم هستند و علیرغم استفاده کم قابل حذف نیستند. اما مواردی نیز وجود دارد که می توانید هنگام تزئین یک خانه کوچک در فاصله 40 متری از آنها چشم پوشی کنید.

دکوراسیون خانه کوچک 40 متر

دکوراسیون خانه کوچک 40 متر

استفاده از پله در دکوراسیون منازل 40 متری

اگر خانه کوچک شما راه پله دارد، سعی کنید از این فضا نهایت استفاده را ببرید. زیرزمین مناسب ترین مکان برای ایجاد کمد لباس یا قفسه است. می توانید از این پله ها به عنوان قفسه و وسایل ضروری استفاده کنید. اهمیت زیرزمین در دکوراسیون خانه های کوچک 40 متری بیشتر است. نکته کاربردی مهم این است که سعی کنید از هر فضای کوچک بدون استفاده نهایت استفاده را ببرید و فضا را هدر ندهید. به شما توصیه می کنیم مدل های دکوراسیون زیر پله را از دست ندهید، زیرا ایده آل بسیار کاربردی و جالبی را ارائه می دهند.

عکس مبلمان زیر پله دوبلکس

حداکثر استفاده از نور طبیعی و مصنوعی

یکی دیگر از اصول طراحی دکوراسیون منزل 40 متری، استفاده کامل از نور است. هر چه پنجره ها بزرگتر باشند، نور طبیعی بهتر است. نور باعث می شود خانه بزرگتر به نظر برسد. برای نورپردازی مصنوعی خانه، تمام تلاش خود را بکنید تا فضایی روشن ایجاد کنید. توصیه می شود به جای لوستر از دیوارکوب و نور مخفی استفاده کنید.

نور در خانه 40 متر

نورپردازی منزل 40 متر

خانه 40 متری با نور زیاد

آشپزخانه در خانه های کوچک در 40 متر

نکته مهم در آشپزخانه این خانه ها حذف دیوارهای غیر ضروری است. اگر می خواهید فضای آشپزخانه را از اتاق نشیمن یا اتاق نشیمن جدا کنید از دیوار جدا استفاده کنید. میز ناهارخوری دایره ای شکل را در جایی دور از آشپزخانه قرار دهید که فضای زیادی را اشغال نکند. پیشنهاد بهتر برای میز ناهارخوری استفاده از میزهای تاشو یا اپن آشپزخانه های دو منظوره است. برای آشپزخانه خود از صندلی های تاشو یا کوچک و طرح دار استفاده کنید. به جای استفاده از کابینت برای دکوراسیون منزل، از قفسه های 40 متری استفاده کنید. کمد لباس با درهای بسته حس انزوا و محیطی کوچک را منتقل می کند.

آشپزخانه در خانه های 40 متری

دکوراسیون خانه های کوچک 40 متری

دکوراسیون اتاق خواب خانه های کوچک 40 متری

در خانه های کوچک 40 متری معمولا اتاق خواب به گونه ای ساخته می شود که جزئی از فضای نشیمن باشد و با جداکننده از محیط عمومی خانه جدا شود. اگر می خواهید از رنگ های مختلف در قسمت های دیگر خانه استفاده کنید، به هر حال سعی کنید از طیف های بسیار روشن استفاده کنید. از فضای زیر تخت برای نگهداری لباس و وسایل شخصی استفاده کنید. اگر از تخت های تاشو استفاده شود، حداکثر کارایی را برای اتاق خواب دارید.

اتاق خواب 40 متر

اتاق خواب 40 متری دوبلکس
در مورد اتاق خواب، از قفسه ها یا قفسه های دیواری برای نگهداری وسایل خود استفاده کنید. در کل می توان گفت تمام اصولی که برای تزیین خانه های 40 متری در نظر گرفته اید باید در اتاق خواب هم رعایت شود; تفاوت این است که طراحی اتاق خواب باید هوشمندانه تر باشد.

عکس خانه 40 متری

عکس جدید خانه های 40 متری

مدل دکوراسیون منزل 40 متری

خانه مدل 40 متری

خانه نیمه کاره 40 متری

عکس خانه نوساز 40 متری

طراحی خانه 40 متری با قفسه بندی

خانه کوچک 40 متری

مبل در خانه 40 متر

ایده چیدمان خانه های 40 متری

خانه های 40 متری را تزئین کنید

خانه مدل ساده 40 متری

خانه مدل ساده 40 متری

دکوراسیون منزل ساده 40 متری

عکس خانه ساده ۴۰ متری

ایده اثاثیه منزل 40 متری

نشیمن ساده 40 متر

خانه شیک 40 متری

خانه 40 متری با چیدمان ساده

مبلمان اتاق نشیمن 40 متر

عکس نشیمن منزل در 40 متری

خانه مدل شیک 40 متری

عکس خانه 40 متری ساده و شیک

منبع: home-designing.com

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
دکوراسیون اتاق خواب به سبک بوهو + 30 عکس و مدل جدید

همچنین ببینید

طراحی و چیدمان مهد کودک و اتاق نوزاد، اصول و ایده ها

طراحی و چیدمان مهد کودک و اتاق نوزاد، اصول و ایده ها

اتاق کودک یا اتاق کودک فضایی است که نه تنها برای استراحت و خواب، بلکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *