راهنمای رنگ برای فضاهای کوچک!

رنگ در فضای داخلی می تواند با ایجاد جلوه های بصری برای نشان دادن ابعاد فضا بزرگتر یا کوچکتر از اندازه واقعی بسیار مثر باشد ، بنابراین در فضاهای کوچک ، بسته به نیاز و سلیقه کاربر ، باید در انتخاب رنگ برای برنامه ریزی او با استفاده صحیح از رنگ های مورد علاقه خود ، به استانداردهای رنگی برای ایجاد تعادل بین دکوراسیون در فضا احترام گذاشت. نکات انتخاب رنگ در فضاهای کوچک با Decobom را دنبال کنید….

1- هنگام استفاده از رنگهای مات در فضاهای کوچک مراقب باشید:

رنگ های مات می توانند فضا را کوچکتر از رنگ های شفاف و براق کنند ، بنابراین بهتر است از رنگ های مات به عنوان رنگ زمینه روشن استفاده کنید.

2- از رنگهای تک رنگ بیشتر در فضاهای کوچکتر استفاده کنید:

استفاده از یک رنگ ، حتی اگر رنگهای تیره را انتخاب کنید ، می تواند آن را بیشتر از ترکیب دو یا چند رنگ کند ، بنابراین تا آنجا که ممکن است از یک رنگ برای تزئین استفاده کنید.

3- از تأثیر سقف برای افزایش فضا غافل نشوید:

برای ایجاد ابعاد بصری یک فضای کوچک ، سقف را مانند دیوارها رنگ آمیزی کنید ، یا از سایه سقف کمی برای بلندتر شدن سقف استفاده کنید ، خطای دید ایجاد کرده و در نتیجه فضا را افزایش دهید.

4- از سایه های تیره و روشن یک رنگ استفاده کنید:

یکی از راههای بزرگتر کردن فضا استفاده از رنگهای تیره تر یا پررنگ تر از زیر دید ناظر و رنگهای روشن تر از دیدگاه ناظر است.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
معرفی گیاهان داخلی: کاکتوس Aferbia. شرکت معماری و طراحی داخلی Decoboom٪

5. با خیال راحت پالت های رنگ متضاد را امتحان کنید:

گاهی در فضاهای کوچک ، استفاده از رنگ های خنثی یا سفید برای دیوارهای اصلی و افزودن جسورانه رنگ های متضاد به درها یا پنجره ها می تواند ظاهری مدرن به یک فضا ببخشد و سبک آن را کاملاً تغییر دهد.

Decobum تحریریه

نویسنده و مترجم: غزاله عزالدین

منبع: صنوبر

همچنین ببینید

دکوراسیون منزل 40 متری (45 مدل و عکس خانه های 40 متری)

دکوراسیون منزل 40 متری (45 مدل و عکس خانه های 40 متری)

دکوراسیون منزل 40 متری و چیدمان آن امروزه به دلیل کوچکتر شدن آپارتمان ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *