سهم اندک صنعت بیمه در سرمایه‌گذاری

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر در صنعت بیمه شاغل هستند و بیمه بر سایر صنایع هم اثر می‌گذارد.

  •  اصلاحات اساسی باید در بازارها صورت گیرد

به گزارش یک و دو، محسن رضائی میرقائد معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز در بیست و هشتمین همایش بیمه و توسعه در روز صنعت ملی بیمه، بیان کرد: آنچه در کشور مهم است زنجیره تولید و ارزش است و باید صنعت بیمه در تمام مراحل رونق اقتصادی حضور داشته باشد و اگر سرمایه‌گذاری، تولید و تجارت تکمیل شود، در آن صورت زنجیره تولید ثروت هم درست می‌شود و صنعت‌بیمه به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی باید به کار گرفته شود. در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر در صنعت‌بیمه شاغل هستند و بیمه بر سایر صنایع هم اثر می‌گذارد.

رضائی با بیان اینکه اصلاحات اساسی باید در بازارها صورت گیرد، گفت: یکی از موارد نیاز به اصلاح بازار، همین بازار بیمه‌است و با اصلاح آن باید قیمت‌گذاری در بازار بیمه واقعی شود، بازاری که دارای رانت، انحصار و فساد باشد نمی‌توان انتظار قیمت واقعی داشت.

  • تلاش کنید هزینه‌های بیمه را کاهش داده و کیفیت را افزایش دهید

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: بانک‌های خصوصی درست شده‌اند که سود بانکی را کاهش دهند، اما نرخ سود بانکی را بالا بردند و بخشی از نقدینگی جامعه را همین بانک‌های خصوصی اضافه کردند و اصلاح بازار به معنای واقعی باید انجام شود. بیمه‌مرکزی باید نظارت کند و اجازه ندهد ضریب خسارت در کشور بالا رود تا شرکت‌های‌بیمه دچار ورشکستگی نشوند.

وی بیمه‌گری هوشمند را یکی از اولویت‌های صنعت‌بیمه دانست و گفت: باید از بلاکچین‌ها یا زنجیره‌های رمزی در صنعت بیمه استفاده کرد و نمی‌توان از فناوری‌های پیشرفته در صنعت‌بیمه غافل شد و در آینده بگوئیم کاش زودتر از این فناوری‌ها در صنعت‌بیمه استفاده می‌کردیم.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
برد شیرین و دلچسب تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق

رضائی خطاب به شرکت‌های‌بیمه گفت: تلاش کنید هزینه‌های‌بیمه را کاهش داده و کیفیت را افزایش دهید و با افزایش بیمه‌زندگی، ضریب نفوذ بیمه‌را بالا برید.

  • اوراق بیمه‌مهم است

رضائی همچنین گفت:‌ اوراق بیمه‌مهم است. در حال حاضر سهم صنعت‌بیمه در سرمایه‌گذاری اندک است و باید با انتشار اوراق، سرمایه‌گذاری در این صنعت بیشتر شود.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اظهار داشت: خود صنعت‌بیمه باید از تعارض منافع دور باشد و بیمه‌مرکزی رقیب شرکت‌های بیمه‌ای نشود، ما از نظر قوانین بیمه‌ای نیازمند بازنگری قانون در مجلس هستیم.

وی خطاب به فعالان صنعت‌بیمه گفت: انتظارات و پیشنهادات خود از دولت جدید در مورد صنعت‌بیمه را ارائه کنید./مهر

 

انتهای پیام///

کد خبر:
109446

همچنین ببینید

سیداحسانخاندوزی

جزئیات جلسه امروز رئیسی با مدیران بانک‌ها/منتظر خبرهای خوب باشید

وزیر اقتصاد در توییت خود از برگزاری جلسه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک‌های دولتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *