طراحی داخلی ویلا فشند در هشتگرد

طراحی داخلی ویلا فشند با زیربنای 95 متر مربع در باغی به مساحت 1200 متر مربع طراحی و اجرا گردید.

زمین طراحی باغ متناسب است و قسمت شمالی آن برای ساخت بنا در نظر گرفته شده است.

با توجه به قرار گرفتن دو درخت کهنسال در قسمت شمالی باغ، مستطیلی به ابعاد 5 در 11 متر برای ساخت در نظر گرفته شد که شامل دو مدول سه متری در دو طرف و یک مدول پنج متری در وسط با ارتفاع دو برابر است. (شامل دو ماژول یک متری و یک ماژول سه متری تشکیل شده است.

در دکوراسیون ویلا برای ایجاد ارتباط حداکثری با باغ، کل ضلع ۱۱ متری طبقه همکف رو به باغ کاملا شیشه ای و شفاف ساخته شده است.

نگهبانی ویلا

از آنجایی که بحث امنیت برای ساختمان هایی که در مناطق دور افتاده قرار دارند و به ندرت مثلا در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات از آنها استفاده می شود بسیار مهم است و تقریبا برای این گونه پروژه ها از حفاظ استفاده می شود. از همان ابتدای پروژه بحث حفاظ به یک موضوع مهم طراحی تبدیل شد و حفاظ به گونه ای طراحی شد که در هنگام باز شدن به سایه بان تبدیل شود.

بنابراین، جعبه 5 از 11 ساده ما متنوع و انعطاف پذیر بود. به طوری که هم بدون سوراخ باشد و هم صعب العبور و باز به باغ.

با توجه به فضای کم درخواستی کارفرما، تصمیم بر آن شد که فضای پروژه انعطاف پذیر شود. طبقه همکف دارای فضای باز یکپارچه است و تمامی قسمت های خدماتی به صورت خطی در مجاورت این فضا قرار دارند.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
آموزش شستن مبل در خانه و ترفندهایی برای تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای و چرم

در فضای داخلی ویلا فضای یکپارچه طبقه همکف شامل آشپزخانه و نشیمن می باشد که بخشی از آن را می توان با استفاده از پارتیشن به اتاق تبدیل کرد.

فضاهای خدماتی در این طبقه نیز شامل یک قسمت خدمات خارجی، یک قسمت خدمات داخلی و حمام، یک انباری و اتاق تاسیسات خارجی و یک راه پله دسترسی به طبقه اول است. طبقه همکف نیز دارای دو اتاق، حمام و سرویس بهداشتی مشترک و بالکن می باشد.

ساختمان با باز شدن و جمع شدن دیوارها در برابر جاذبه، حس سبکی را از بیرون برمی انگیزد.

دیوارهای بیرونی و آخرین سقف شیبدار ساختمان از پانل های آب کناف و دیوارهای داخلی از ورق های گچی کناف ساخته شده است. کف طبقه اول از چوب 42 میلی متری ساخته شده که مطابق با سقف طبقه اول است.

ساختار ویلا:

ساختار ساختمان از فلز با اتصالات پیچ و مهره ای ساخته شده است. سیستم گرمایش طبقه همکف شامل گرمایش از کف و رادیاتور در طبقه همکف است که هر دو به یک واحد متصل هستند. سیستم سرمایشی پروژه نیز کولر گازی می باشد.

ویژگی های پروژه:

نشانی: استان البرز، شهر جدید هشتگرد، روستای فشند
شرکت مشاور: گروه طراحی سبک
معماران: هدی شریفیان، محمد هژبری
تیم طراحی: علی آشتیانی

منطقه ساخته شده: 95 متر مربع

سرمقاله Decobum

منبع: Caoi و Archdaily

همچنین ببینید

تزیین غذاهای ترکی + 20 مدل و عکس

تزیین غذاهای ترکی + 20 مدل و عکس

دکوراسیون غذاهای ترکی یکی از انواع روش های طراحی است که با فرهنگ مردم این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *