علت تورم پارکت (چرا کفپوش لمینت متورم می شود)

دلیل دمیدن پارکت این همیشه یکی از سوالاتی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ مناسب برای آن هستند. پارکت یا پارکت یکی از پرطرفدارترین کفپوش هاست که مزایا و معایب زیادی دارد. استفاده از چوب برای کف خانه از قدیم الایام رایج بوده است، زیرا می تواند جلوه زیبایی به فضا ببخشد. اما حفظ یک پارکت زیبا مشکلات و مشکلات خود را دارد. یکی از مشکلات رایج در خانه هایی که از پارکت استفاده می کنند، بیرون زدگی یا برآمدگی پارکت لمینت است. با Deconius همراه باشید تا دلایل این امر را بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

پارکت معمولی بیشتر احتمال دمیدن دارد یا لمینت؟

پارکت ها دو نوع هستند پارکت طبیعی و پارکت لمینت که تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد. کفپوش های پارکت به دلیل اینکه از چوب خالص ساخته شده اند به آب واکنش نشان می دهند و مشکلاتی مانند تورم ایجاد می کنند. اما لمینت ها استحکام بیشتری دارند. مقاومت لمینت در برابر اجسام نوک تیز بهتر است اما عمر پارکت در صورت نگهداری بیشتر است. علاوه بر این، پارکت کمی گرانتر از لمینت است. پارکت و لمینت معمولی هر دو بهترین نوع کفپوش هستند و از چوب ساخته می شوند و می توانند متورم، متورم و تار شوند.

علت تورم کف لمینت

هم پارکت معمولی و هم لمینت در استفاده از چوب در برابر برخی عوامل محیطی مشکل دارند. اما علت کفپوش لمینت می تواند متفاوت باشد. یکی از این دلایل عدم دقت نصب کننده آن در هنگام نصب است. وجود آب و رطوبت یکی دیگر از علل شناخته شده این مشکل است. در هر مورد عوامل مختلفی ایجاد کنید تورم روی پارکت بسیار متنوع است و همگی بر روی دکوراسیون داخلی تاثیر منفی می گذارند که در ادامه به بررسی هر کدام از عوامل می پردازیم.

چرا کفپوش لمینت متورم می شود؟

رطوبت؛ دلیل دمیدن پارکت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین علل تورم پارکت آب و رطوبت در زیر آن نفوذ می کند. منبع رطوبت می تواند بسیار متفاوت باشد. نشتی لوله های آب غیر استاندارد از زیر یا حتی روی پارکت، نصب دیوار مرطوب یا پارکت روی بتن خشک نشده، نفوذ آب از حمام یا توالت و … از دلایل این امر است. اگر مشکلی با نشتی ندارید، معمولاً پارکت متورم جلوی درب حمام بیشتر دیده می شود. برای جلوگیری از این امر بهتر است از پوشش های پلاستیکی در زیر یا بالای پارکت استفاده کنید تا رطوبت به آن نرسد.

تورم پارکت

پارکت رایگان نیست

سعی کنید همیشه از نصاب های حرفه ای استفاده کنید. افراد با تجربه در این زمینه می دانند که پارکت باید 8 میلی متر تا 1 سانتی متر بالاتر از زمین باشد. این فاصله به گونه ای طراحی شده است که پارکت را در برابر انبساط و انقباض مقاوم کند. اگر قصد نصب پارکت را دارید حتما به این نکته توجه کنید. در هر صورت می توان این مشکل را یکی از عوامل تورم لمینت و پارکت معمولی دانست. اگر در این مورد مطمئن نیستید، فوراً پارکت خانه خود را بررسی کنید.

گرمایش از کف دلیل اصلی دمیدن پارکت است

یکی از روش های تامین گرمایش منزل امروزه سیستم گرمایش از کف می باشد. این سیستم از لوله های آب تشکیل شده است که در کف ساختمان قرار می گیرند و با عبور آب گرم گرما را از کف منتقل می کنند. اگر در منزل شما از پارکت یا کف لمینت استفاده شده و سیستم گرمایش از کف نیز در منزل شما نصب شده باشد، می توان دلیل رونق پارکت نشتی لوله های گرمایش از کف اگر پارکت بی کیفیت باشد، احتمال تورم آن بیشتر است.

تورم کف لمینت به دلیل استفاده نادرست از بسته بندی

در سیستم شوفاژ یا گرمایش از کف استفاده صحیح از پکیج نقش مهمی در جلوگیری از شرایط دارد پارکت متورم آیا او آن را دریافت کرده است. اگر به تازگی پارکت نصب کرده اید و می خواهید پکیج را فعال کنید، بهتر است آن را تا حد امکان روشن کنید. اگر پک را به صورت ناگهانی و با درجه بالا روشن کنید به لمینت و پارکت معمولی فشار وارد می شود و دچار شوک حرارتی می شوند.

دلیل برآمدگی پارکت

به جای HDF از چوب ام دی اف استفاده کنید

در تولید پارکت با انواع چوب ساخته می شود. اما پارکت های ام دی اف با جمع شدن و گشاد شدن بیشتر از حد معمول تغییر سایز می دهند. این مشکل اغلب در مواقعی از سال که اختلاف دما زیاد است رخ می دهد. پارکت های HDF مقاومت بیشتر و باد کمتری دارند.

کف لمینت را باد کنید

تجهیزات سنگین قرار دهید

پارکت در هر شرایطی به فضایی برای انبساط و انقباض نیاز دارد. به همین دلیل قرار دادن اجسام سنگین روی آن می تواند منجر به تورم سطح شود. لازم به ذکر است که تجهیزات سنگین روی پارکت به دلیل تغییرات دما از تحرک آن جلوگیری می کند. تورم پارکت به دلیل تجهیزات سنگین معمولاً در جایی اتفاق می افتد که پایه یک جسم سنگین قرار دارد. به عنوان مثال، یک کمد سنگین یا پایه میز ناهارخوری می تواند این مشکل را ایجاد کند. برای پیشگیری بهتر است وسایل سنگین را روی پارکت قرار ندهید یا وزن آن را روی چند قسمت تقسیم نکنید تا به یک نقطه فشار کمتری وارد شود.

پارکت دمیده شده است

عدم کیفیت؛ شایع ترین علت دمیدن پارکت

تورم کف لمینت همیشه به دلیل عوامل خارجی نیست. همانطور که گفته شد برای ساخت پارکت از چوب های مختلفی از جمله راش، افرا، گردو، بلوط و. واضح است که چوب هر درخت ویژگی های متفاوتی دارد و استحکام هر کدام متفاوت است. از طرفی کیفیت ساخت نیز بسیار مهم است و می تواند عمر پارکت را کاهش دهد. پس سعی کنید پارکت با کیفیت و چوب بادوام را انتخاب کنید.

منبع: liveproofmag

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
محدودیت برنامه چقدر است؟ 60 طرح سقف کشسان اعمال 2021

همچنین ببینید

دکوراسیون منزل 40 متری (45 مدل و عکس خانه های 40 متری)

دکوراسیون منزل 40 متری (45 مدل و عکس خانه های 40 متری)

دکوراسیون منزل 40 متری و چیدمان آن امروزه به دلیل کوچکتر شدن آپارتمان ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *