فلوراید درمانی کودکان در چه سنی مناسب است؟

سوال: فلوراید درمانی کودکان از چه سنی باید شروع شود؟

پاسخ : فلوراید به سه طریق از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. هنگامی که با سطح دندان تماس پیدا می کند ، ساختار دندان را تغییر می دهد تا در برابر پوسیدگی مقاوم تر شود ، اولین پوسیدگی را متوقف کرده و باکتری های پوسیدگی زا را در محیط تا حدی از بین می برد. دندان
رایج ترین نوع استفاده از فلوراید ، خمیردندان فلوراید است که به دلیل خطر بلع در کودکان زیر 6 سال استفاده نمی شود. در سنسن ، ما می توانیم در مطب دندانپزشکی زیر 6 سال ، درمان حرفه ای فلوراید را به والدین ارائه دهیم. از 2 سالگی انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سن مناسب فلوراید درمانی کودکان ، با دکتر مشورت کنید. رفتیم هاجر دهقان. از شما دعوت می کنیم فیلم زیر را تماشا کنید. دکتر. بازدید از هاجر دهقان یا ملاقات با دکتر برای تعیین وقت قبلی در دفتر هاجر دهقان کلیک کنید.

فلوراید یک ماده معدنی است که به طور طبیعی در آب بسیاری از غذاها یافت می شود. درمان دندانپزشکی با فلوراید در دندانپزشکی دارای مزایایی مانند مینای دندان است که می تواند به تقویت مینای دندان کمک کند. پس از قرار گرفتن دندان ها در معرض فلوراید و فلوراید ، مقاومت در برابر حالت اسیدی دهان افزایش می یابد و در نتیجه توانایی آن در جلوگیری از پوسیدگی دندان افزایش می یابد.

فلورایدتراپی چند ساله است؟

به همه افراد توصیه می شود که در یک دندانپزشکی توسط دندانپزشک اطفال خوب تحت درمان فلوراید قرار گیرند. اغلب از دندانپزشکان در مورد سن و زمان درمان با فلوراید س asال می شود زیرا همه دندان های اولیه کودک رشد کرده اند ، به این معنی که آنها تقریباً در یک سن هستند. در سن 2 سالگی تکمیل می شود و می توانید هر 3 تا 6 ماه یکبار فلوراید را با نظر و مشاوره روی دندان ها اعمال کنید تا حدود 2 سال پس از رویش دندان دوم دائمی که حدود 14 سال سن دارد. به یاد داشته باشید ، همانطور که یک متخصص دندانپزشکی می گوید ، نظر دندانپزشک در مورد این موارد بسیار مهم است.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
حیله‌های قیمت‌گذاری در عصر جدید بازارها

فلوراید درمانی کودکان در چه سنی مناسب است؟

البته ، فلوراید درمانی فقط مختص کودکان نیست و می تواند برای سنین مختلف مورد استفاده قرار گیرد ، به عنوان مثال:

  • فلوراید تراپی برای کودکان زیر 6 سال که از دندان های شیری نوزاد محافظت می کند و همچنین جوانه دندان دائمی را در برابر پوسیدگی دندان تقویت می کند.
  • فلوراید درمانی برای کودکان و نوجوانان 6 تا 16 سال: فلوراید درمانی در این سن می تواند از دندان های در حال رشد دائمی به ویژه دندان های آسیایی در معرض خطر پوسیدگی بالا محافظت کند.
  • فلوراید درمانی برای جوانان و بزرگسالان: همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، فلوراید درمانی نه تنها برای کودکان است ، بلکه می تواند برای بزرگسالان نیز بسیار مفید باشد ، به عنوان مثال ، فلوراید درمانی می تواند در شرایطی مانند رکود لثه و دندانهای حساس مورد استفاده قرار گیرد. پوسیدگی ، مشکلات طبیعی ، خشکی دهان یا خشکی دهان به دلیل مصرف داروها و. به به برنامه وجود دارد

فلوراید تراپی در کودکان چگونه انجام می شود؟

قبل از درمان با فلوراید ، سطح تمام دندان های کودک با مسواک کاملاً تمیز می شود ، سپس دندان های کودک با گاز استریل خشک می شود و پس از خشک شدن دندان ها ، همه دندان ها با لاک فلوراید رنگ آمیزی می شوند. این لاک فلوراید حدود 4 دقیقه در نزدیکی دندان ها قرار می گیرد ، پس از آن ژل اضافی با گاز استریل یا یک تکه پنبه برداشته می شود ، اما به یاد داشته باشید که این درمان برای کودکان زیر 3 سال است. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که کودک شما حدود نیم ساعت پس از این درمان دندان های خود را مسواک نمی زند. همانطور که در بالا ذکر شد ، این روش را می توان روی دندان های شیری نوزاد و همچنین دندان های دائمی فرد انجام داد.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
۶ تمرین تقویت‌کننده‌ی عضلات کمر

همچنین ببینید

رنگ پوشش کامپوزیت چگونه انتخاب می شود؟

رنگ پوشش کامپوزیت چگونه انتخاب می شود؟

سوال: رنگ پوشش کامپوزیت چگونه انتخاب می شود؟ و بهترین رنگ کدام است؟ پاسخ : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *