فناوری با این ابزارها در جنگ است

روزنامه ایرانی – میترا جلیلی: در شرایطی که ویروس کرونا تمام جهان را به وحشت انداخته است ، این فناوری هنوز کار می کند و در عین حال معرفی شده است و توانسته راه هایی را ارائه دهد که از طریق آن ویروس و راه های مقابله با آن ارائه می شود. این محصولات تکنولوژیکی وارد بازار کشورهای جهان سوم نشده اند ، اما شاید سایه وحشت ویروس هایی مانند کرونا به تولید انبوه این اقلام تکنولوژیکی اجازه دهد تا شیوع چنین ویروس هایی را تسهیل کند.

ضد عفونی موبایل منطقی

با این حال ، مبارزه با ویروس کووید از طریق شستشوی خودی و منظم دستها و تماس چشمی ، دهانی و بینی و همچنین عدم شرکت در جلسات ، پارکها ، باشگاهها و اجتناب از هرگونه مشاهده و ملاقات در کاهش بیماری آغاز می شود اما در عین حال ، دستگاههای هوش و فناوری می توانند نقش کلیدی ایفا کنند. دستگاه هایی که در نگاه اول ساده به نظر می رسند ، اما تحقیقات نشان می دهد که میزان عفونت در ادارات و خانه هایی که از این دستگاه های هوشمند استفاده می کنند بسیار کمتر است.

البته هیچ یک از این دستگاه ها انتشار ویروس را تضمین نمی کنند ، اما می توانند به طور مستقیم ویروس ها یا باکتری ها را از بین ببرند یا احتمال تماس با سطح آلوده را کاهش دهند. تلفن های همراه یکی از وسایلی است که امروزه برای اخبار ، سرگرمی و … مورد استفاده قرار می گیرد و حتی در این روزهای شلوغ ، وسیله ای ضروری برای بازدیدهای نوروزی ، حل مسائل مربوط به کار و … است.

اما بهتر است بدانید که اگر به بهداشت این وسیله محبوب توجه نکنید ، احتمال ابتلا به این بیماری بسیار بیشتر است ، زیرا نتایج مطالعات مختلف نشان می دهد که تلفن های همراه 10 برابر آلودگی به توالت ها دارند؛ بنابراین ، توجه به سلامت این دستگاه پرکاربرد در روزهای هفته بسیار مهم است. روش های مختلفی برای دور انداختن تلفن های همراه تا به امروز وجود دارد ، اما در همه این موارد احتمال آسیب به تلفن همراه در طولانی مدت وجود دارد ، به خصوص اگر گوشی شما ضد آب نباشد.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
در بازار پس از کرونا چه گوشی هایی باید انتظار داشته باشیم؟

از سوی دیگر ، حتی اگر گوشه کوچکی از تلفن همراه شما تمیز نشود ، ممکن است ویروس کرونا در همان گوشه پنهان شود و به محض اینکه با دست آن را لمس کنید ، تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود و آلوده خواهید شد. به اما جایگزین این راه حل چیست؟ یکی از بهترین راههای ضدعفونی کردن تلفن همراه استفاده از فناوری ماوراء بنفش است. بهترین مثال HoMedics UV-Clean Phone Sanitzer است و شما باید تلفن همراه خود را به این دستگاه وصل کنید تا 99.9٪ باکتری ها و ویروس ها را با کمک اشعه ماوراء بنفش از بین ببرد.

برای از بین بردن این میکروارگانیسم ها ، از جمله کووید 19 ، کافی است هر طرف تلفن خود را به مدت 30 ثانیه در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دهید. این دستگاه همچنین بسیار کوچک و قابل حمل است و با هر بار شارژ می تواند تلفن را تا 70 بار ضدعفونی کرده و از ترس خراشیدن از آن استفاده کند.


لباسشویی منطقی خانه

پیروزی بر کرونا با نوآوری تکنولوژیکی امکان پذیر است

در روزهای کرونا در جهان ، اکثر مردم تمایلی به رخت گذاشتن لباس های خود در لباسشویی ندارند زیرا احتمال آلودگی لباس ها در مراحل مختلف شستشو و حمل و نقل وجود دارد. در این میان ، فناوری به کمک مردم آمده است و شاید بهترین راه حل ، فناوری خشک کن خانگی سامسونگ به نام AirDresser باشد که مدتهاست رونمایی نشده است ، اما طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. این لباسشویی خانگی که شبیه کمد است و می توان آن را بخشی از دکوراسیون منزل در نظر گرفت ، عملاً لباس ها را با بخار شستشو می دهد و همه ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد. حرارت بخار برای از بین بردن ویروس کرونا کافی است و می تواند تا 99.9 درصد از چهار مدل ویروس شامل آدنوویروس ها ، آنفولانزا ، ویروس تبخال و کرونا را از بین ببرد و گامی بزرگ در مقابله با کووید 19 است.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
خودروی اپل در سال 2024 عرضه می شود

مقابله با جاروبرقی روباتیک با تاج

پیروزی بر کرونا با نوآوری تکنولوژیکی امکان پذیر است

از آنجا که ویروس کووید روی زمین سنگین است ، گفته می شود که هرگز نباید با کفش وارد خانه شوید و مطمئن شوید که آن را در خارج از خانه بگذارید. با این حال ، کف خانه می تواند یکی از کثیف ترین مناطق باشد و باید ضد عفونی شود ، که البته کار آسانی نیست. یکی از بهترین راه حل های تکنولوژیکی برای این کار استفاده از جاروبرقی های روباتیک است که به طور همزمان کار ضد عفونی را انجام می دهند و بهترین مثال در این مورد iRobot Braava است.

این ربات کوچک علاوه بر تمیز کردن و حذف همه ذرات کف خانه ، بلافاصله t را نیز تمیز می کند و از مواد ضدعفونی کننده و سفید کننده ها برای از بین بردن لکه ها استفاده می کند. این ربات تمام ذرات روی زمین را از بین می برد و می تواند هر گونه باکتری یا ویروسی از جمله کووید 19 را از بین ببرد ، بنابراین برای استفاده در خانه ها و مراکز بزرگ و ادارات در زمان کرون مناسب است.

از آنجا که این ربات بسیار کوچک است ، می تواند به هر مکانی حرکت کند و حتی گوشه ها و مکان هایی را که در دسترس او نیست تمیز و خنثی کند. این ربات کوچک مجهز به سنسورهای خاصی است ، بنابراین با موانع موجود برخورد نمی کند و علاوه بر این ، پس از اتمام کار ، به اتاق مخصوص شارژ برمی گردد و خود را برای نظافت و ضدعفونی بعدی آماده می کند.


از تماس با دسته های دارای قفل هوشمند خودداری کنید

پیروزی بر کرونا با نوآوری تکنولوژیکی امکان پذیر است

قفل درب های هوشمند دیگر این دستگاه ها هستند. دستها در یکی از آسیب پذیرترین مناطق بیماری عروق کرونر قلبی در نظر گرفته می شوند و از آنجا که قفل های هوشمند را می توان با فرمان صوتی و با کمک دستیارهای صوتی مانند الکسا یا اکو و غیره باز کرد. دستها به صفر می رسند در نتیجه آلودگی بسیار کمتر دست است. برخی از تولیدکنندگان این دستگاه های هوشمند پا را فراتر گذاشتند ، به عنوان مثال ، کیوکست از یک راه حل تکنولوژیکی به نام فناوری Microban استفاده کرد و از فناوری ضد باکتریایی در تولید دستگیره و قفل هوشمند درب استفاده کرد.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
اولین پرواز تاکسی هوایی در ایران

در واقع جلد این دسته ها از ماده ای بسیار خاص ساخته شده است که عملاً باکتری ها را از بین می برد و این گامی بزرگ برای مبارزه با همه گیری های مختلف است. اگرچه این فناوری هنوز نتوانسته ویروس ها ، از جمله کووید 19 را از بین ببرد و تلاش هایی برای پیشرفت انجام می شود ، اما تماس با این دستگاه ها همچنان می تواند خطر بیماری عروق کرونر قلب را در سراسر جهان کاهش دهد.


دستیاران صوتی و جرثقیل فناوری

پیروزی بر کرونا با نوآوری تکنولوژیکی امکان پذیر است

شستن مناسب دست با آب و صابون یکی از راههای اصلی پیشگیری از بیماری کرون است ، اما اگر مشکلات بهداشتی مشاهده نشود و شیر آب به ویروس آلوده شود ، پس از شستن دستها و بستن شیر ، ویروس هنوز وجود دارد. در اطراف خانه یا محل کار شما یعنی این فناوری دوباره معرفی می شود. شیرهای هوشمند به خوبی به وضعیت فعلی پاسخ می دهند زیرا می توان آنها را بدون تماس دستی باز یا بسته کرد.

یکی از بهترین نمونه های آن جرثقیل U tech است که توسط Moen طراحی و تولید شده است. این شیرها را می توان با کمک یک برنامه مخصوص تلفن همراه تنظیم کرد تا با فرمان صوتی باز یا بسته شود. همچنین با این دستورات صوتی می توان دمای آب را کم یا زیاد کرد.

همچنین امکان تنظیم حجم آب خروجی از شیر با دستورات صوتی وجود دارد ، بنابراین پس از شستن دست ها در توالت در اماکن عمومی ، خانه ها و غیره ، احتمال آلودگی مجدد دستان شما به دلیل لمس شیر بسته به صفر کاهش می یابد. اگرچه نمی توانید با این جرثقیل هوشمند هیچ ویروسی را از بین ببرید ، اما می توانید میزان تماس با آن را کاهش دهید ، به ویژه در مکان های شلوغ ، که مسئله مهمی در کنترل و جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب است.

همچنین ببینید

بهترین بازی های رایانه ای منتشر شده در سال 1998

بهترین بازی های کامپیوتری سال گذشته

وبسایت تفریحی یک و دو: این گزارش بهترین عناوین رایانه ای است که در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *