یک تکنیک عالی برای تهیه خمیر پیتزا

برای درست کردن یک پیتزا خوب به خمیر خوب نیاز دارید.

روزنامه خروسون: هنر درست کردن خمیر پیتزای فوق العاده به گزارش گروه اینترنتی باشگاه خبرنگاران جوان، تهیه پیتزا با رنگ قهوه ای طلایی و پنیر کاملا آب شده کار سختی است اما تهیه این پیتزا نیازمند دقت و توجه است. بسته به دمای فر پیتزا یا زمان لازم برای مخلوط کردن خمیر. برای درست کردن یک پیتزا خوب به خمیر خوب نیاز دارید. پس به خاطر داشته باشید:

یک تکنیک عالی برای تهیه خمیر پیتزا

خمیر را زیاد مخلوط نکنید

خمیر را در ظرف مخلوط کن بریزید و اجازه دهید دستگاه فقط تا زمانی که مواد مخلوط شوند کار کند. ورز دادن زیاد باعث سفت شدن خمیر می شود.

خمیر را به طور یکنواخت و یکنواخت پخش کنید

ابتدا خمیر را به شکل کیک باز کنید، سپس آن را به آرامی باز کنید. وقتی خمیر را به صورت دایره ای درآورید، می توانید به راحتی آن را روی بشقاب گرد پیتزا پهن کنید. پس از صاف شدن خمیر با استفاده از غلتک آن را کاملا صاف کنید. سعی کنید فشار دستتان یکسان باشد تا ضخامت خمیر همه جا یکسان باشد.

خمیر را خیلی نازک نکنید

یک تکنیک عالی برای تهیه خمیر پیتزا

اگر خمیر خیلی نازک باشد، سس، پنیر پیتزا و سایر تزیینات را در خود نگه نمی دارد. بنابراین اگر ضخامت خمیر مناسب باشد، برش های پیتزا به طور طبیعی برتری خواهند داشت.

خمیر را زیاد نپزید

یکی از دلایل خشک شدن خمیر پیتزا این است که پختن آن زمان زیادی می برد ما برای شما راه حلی آورده ایم که خشک نشود. ابتدا به سراغ ظرفی که می خواهید بروید و سپس خمیر پیتزای آماده شده را داخل آن بریزید، سپس مقدار زیادی سس گوجه فرنگی و پنیر پیتزا و سپس مواد پیتزا را داخل آن بریزید و دوباره مقدار زیادی پنیر اضافه کنید و از قبل گرم کنید. فر فر را روی درجه بالا تنظیم کنید و برای مدت کوتاهی بپزید.

مطالبی که خواندن آنرا نباید از دست داد!
کیک آب انگور را با چای سرو کنید

همچنین ببینید

سیب زمینی های سرخ شده را در فر با حداقل روغن سرخ کنید

سیب زمینی های سرخ شده را در فر با کمی روغن سرخ کنید

وبسایت تفریحی یک و دو: سیب زمینی پخته مانند سیب زمینی سرخ شده در بشقاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *